KIEKPLAETE Aflevering 166 winter 2009 leer ik ze aan de hand van een lied 'Nést d'n öfpad van m'n vaoder', een mondje 'Oeks' praten. Met een paar quizjes test ik hun kennis van het Zeeuws. Vooral het najaar is een drukke tijd voor een verhalenverteller. En bij dat alles ook nog genoeg tijd voor je tweede passie: de tuin. Zeker wel. En: het werken in de tuin is ook weer een bron van inspiratie. Net als mijn fietstochtjes op Walcheren en in Zeeuws-Vlaanderen. Daar ben ik nu bezig met het uitzetten van een toeristisch literair tochtje en het maken van foto's voor mijn boek. 'En dao za'n'k nog een bitje groots op zin ook, a da volgend jaor uutkomt'. Ik vind het wel een beetje jammer dat er niet direct al een cd bijzit, want luisteren naar verhalen in het dialect lijkt me, met name voor niet-dialectsprekers prettiger dan het lezen van al die tekentjes, die je als schrijver nu eenmaal nodig hebt om min of meer fonetisch te schrijven. Maar goed, wat niet is kan komen. J. L. Wij ontvingen twee foto's. Hierop staan afbeeldingen van een onbekend voorwerp. De redactie is met deze foto's een nieuwe weg ingeslagen. De vraag is niet alleen welk voorwerp hier wordt afgebeeld. Maar we zouden ook graag willen weten waarvoor dit voorwerp werd/wordt gebruikt. In Nehalennia van juni 2010 geven we het juiste antwoord. Alvast bedankt voor alle moeite. Even een berichtje naar het secretariaat: Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet. Misschien wel samen met de ingevulde vragenlijst. In reactie op de Kiekplaete van zomer 2009 (Nehalennia 164 pag. 65) ontvingen we uit Ouddorp de volgende reactie. Het onderwerp was een foto van de kleuterschool. Weet u nog toen de schoolfotograaf verscheen? De poppenschool Op de ochtend van mijn derde verjaardag bracht mijn moeder me in mijn klas. In een tasje droeg ik een papieren zak met schuimpjes, om mijn

Nehalennia | 2009 | | pagina 37