m en met je nieuwe mesjister plusfoer (of drollevanger) tot aan je middel in de sloot! Het is allemaal meer dan vijftig jaar geleden, maar ik kan het me nog heugen als de dag van gisteren. Met Nehalennia gaat het goed. We mogen steeds meer bijdragen van goede kwaliteit ontvangen. 'Zo maar doorgaan', zei vroeger onze dokter dan. We mogen ook terugzien op een geslaagde dialectdag. Rond het thema 'Beeld en geluid' werden leuke bijdragen geleverd. In dit nummer leest u er een verslag van. Ook de dialectafdeling in deze Nehalennia is grotendeels aan dit thema gewijd. Het thema voor volgend jaar zal zijn: 'Dieren in en om het huis', zowel van de dialectendag als jaargang 2012 van Nehalennia. Dan kunnen we daar alvast een beetje naartoe werken. Rest mij nog om u namens de dialectredactie fijne feestdagen toe te wensen en verder: 'Veel heil en zegen voor het nieuwe jaer/jaor!' Pau Heerschap VERENIGINGSNIEUWS Webmaster Sinds kort heeft de vereniging een webmaster. Dat is iemand die voor de website zorgt. Via onze voorzitter kwamen we in contact met Pascal Broekhoven. Hij is al jaren geïnteresseerd in computers. Het is eigenlijk zijn hobby. Nu heeft hij daarvan zijn beroep gemaakt. Momenteel werkt hij bij de gemeente Terneuzen. In zijn spaarzame vrije uren is hij bezig met een vervolgopleiding. En daarnaast, ja, Pascal is een ijverig bijtje, houdt hij onze site op orde. Die is te vinden onder de naam www.zeeuwsdialect.nl Stuur een mailtje en u krijgt een nieuwsbrief! Tijdens de Dialectdag is een begin gemaakt met het verzamelen van e-adressen van ZDV-leden. Webmaster Pascal Broekhoven gaat die Pascal, onze nieuwe gebruiken voor een nieuwsbrief waarin komende dialect-activiteten webmaster. worden gemeld en ook verenigingsnieuws komt. In Landlust bleek dat veel bezoekers een e-mailadres hebben en gebruiken zodat dit initiatief een mooie aanvulling is. U kunt zich aamnelden door mij een mailtje te sturen, waarna ik ze doorstuur: ajscheele@zeelandnet.nl Zeeuws op de radio Ja, dat gebeurt niet veel. "Veel te weinig",.hoorden we op de laatste dialectendag en direct daarop de vraag: "Kunne julder dae nie iets an doen?" De hele zaal was het ermee eens en de voorzitter zei daar iets aan te gaan doen. Bij Omroep Max was ons lid Rien Passieux te horen op de nationale zender. Dat was op dinsdag 16 augustus. De opname van de uitzending staat op www.zeeuwsdialect.nl onder de knop Zeeuws van het keuzemenu bovenaan. Tsja en bij Omroep Zeeland? Ook daar gaan we eens achteraan. Dat is natuurlijk ook veel en veel te weinig. Verslag van de dialectdag Zaterdag 15 oktober werd ik in Ouddorp opgehaald door Pau Heerschap om naar de dialectendag in Nieuwdorp te gaan. Het was voor mij de allereerste keer dat ik dit meemaakte, dus was ik wel heel benieuwd wat deze dag mij brengen zou. 26 Aflevering 174 winter 2011

Nehalennia | 2011 | | pagina 28