m 28 m Tussen de middag was er volop gelegenheid even met elkaar te praten. Janny Hoek vertelt haar verhaal in Ouddorps dialect. Hierna was Engel Reinhoudt aan de beurt. Ook deze cabaretier heeft levendige herinneringen aan de televisie. Ja sterker nog, hij wilde wel zo'n leven als in de film. Ook wilde hij wel zo'n nacht beleven die wordt bezongen in het hoogste lied, maar wat hij ook 'uit de kast' haalde, het leverde niets op. Engel haalde zelfs zijn legerkistjes uit het schuurtje, om daar in een wulpse houding mee in bad te gaan liggen. Het baatte hem niet! Zijn eigen vrouw zat nuchter op hem te wachten en kijk, en zoiets zie je in die films dan toch ook maar weer zelden! Kwart voor twaalf werd het tijd voor een borrel en aansluitend gingen wij lunchen. Na de lunch kregen wij de gelegenheid om langs de boekentafel te lopen. Ook daar lag van alles: boeken, kalenders, agenda's, gedichtenbundels, cd's, teveel om op te noemen. Compliment voor de dames, die zich daar altijd weer voor in willen zetten. Rijk is een vereniging die over zulke vrijwilligers kan beschikken. Na de lunch kwam Pau Heerschap met zijn verhaal over de tv. Ja wat had hij graag iets voor de televisie willen doen! Maar dat was vroeger uit den boze, dat kon niet! Ik denk wel dat er met Pau een groot talent verloren is gegaan voor de Nederlandse tv. Maar niet getreurd, nu kunnen wij ook van hem genieten. Hij had, nadat zijn vader een traporgel gekocht had en het bij nader inzien toch te groot was voor de kamer en daardoor hele stukken van dit mooie orgel gesloopt moesten worden, van de bovenbouw, die bestond uit een lijst met spiegel, de spiegel eruit gehaald en van de lijst een denkbeeldige televisie gemaakt. Op de schuurzolder werd dat gedeelte neergezet op een paar dozen met zeeppoeder, en daar met zijn hoofd achter het gat, toen al, trad hij op voor vrienden en buurtgenoten. Na Pau mocht ik mijn verhaal doen. Ik heb herinneringen opgehaald aan de ouderwetse avonden met het hele gezin bij de kolenkachel en de tv. In een tijd dat we nog thuis bleven voor bepaalde programma's! Jaap Murre had zijn trommel meegebracht en liet horen dat hij als tamboer zijn mannetje stond en haalt herinneringen op aan 'de meziek' van Poofliet. Ook Thea de Bruine kon zich nog levendig het begin van het tv-tijdperk voor de geest halen. Zij nam de bereikbaarheid en beeldscherpte onder de loep. Zo wist zij zich te herinneren, toen zij nog op een binnenvaartschip voer, dat het beeld vaak hommeles was, maar gelukkig is ook dat allemaal verbeterd. Het beeld is nu altijd wel helder maar nu zijn het de programma's die vaak zo zweverig en wazig zijn en niet van zo 'n kwaliteit dat je iets gemist zou hebben, als je een avond geen televisie zou gekeken zou hebben. De hekkensluiters waren Henk en Leni Blom. Zij begonnen met een kleine Aflevering 174 winter 2011

Nehalennia | 2011 | | pagina 30