Aflevering 174 winter 2011 29 Ons hadde 'n radio van de distributie mee 'n knoppe an de muure. Leny en Henk Blom hadden veel succes met hun optreden op de Dialectdag 2011. Net nog in beeld toetsenist Jikke Troost. scene, waarin Henk fanatiek voetbal zat te kijken. Om eerlijk te zijn, dacht ik, dat we voor Henk wel al gauw 112 zouden moeten bellen! Zij vertelden ook nog hoe het vroeger bij de radio toeging. Dan werd de dag begonnen en afgesloten met het Wilhelmus. Veel herkenning was er wat de radioprogramma's betrof, zoals de Bonte dinsdagavondtrein, Snip en Snap, het hoorspel Paul Vlaanderen, enz, enz. Zij sloten af met een liedje over de misère in de wereld. Het was geen optimistisch, maar wel een confronterend liedje, dat vele harten raakte. Aan alles komt een eind, dus ook aan deze dag. Uit verschillende windrichtingen waren mensen aanwezig en wat een verscheidenheid aan klanken hoor je dan, geweldig! Ieder moet zijn eigen dialect koesteren. Het is van grote culturele waarde. Laten wij daarom het dialect doorgeven aan onze kinderen. Thuis en in eigen kring dialect spreken, daar moeten wij ons hard voor maken. Ook ons eigen dialect is een beschaafde taal. Soms denk ik weieens: in het Algemeen Beschaafd Nederland wordt vaak onbeschaafder taal gehanteerd dan in het dialect. Misschien eens iets om over na te denken! In ieder geval heb ik genoten van deze 'schööne dag', want dat was het, dankzij het vele werk van de vrijwilligers achter de schermen. Van mensen die hart hebben voor de cultuur en de historie van Zeeland en Goeree-Overflakkee. Ik zie al uit naar de volgende dialectendag van 2012. Janny Hoek-Akershoek, Ouddorp

Nehalennia | 2011 | | pagina 31