Aflevering 173 herfst 2011 59 ANTWOORDEN VAN DE VRAGENLIJST 171 (lente 2011) In totaal kwamen 39 zorgvuldig ingevulde vragenlijsten terug. Het onderwerp was: Vervoer per spoor. We ontvingen zelfs een ingevulde vragenlijst van Roeland Krijgsman (1928) uit Clifton in de Verenigde Staten. Roeland vulde de lijst in voor zijn vroeger woonplaats Middelharnis. "Weune hier erg rustig, als 48 jaer". Uit de interessantste antwoorden geven we hier een bloemlezing en het is plezierig die door te nemen. Je komt dan allerlei antwoorden tegen, die misschien u ook weer een reactie uitloken. Dat is trouwens ook de reden waarom we deze rubriek hebben opgenomen in Nehalennia. 1. De weg waarop men een trein laat rijden: de spoorbaen(e) Biggekerke, Oud-Vossemeer, Scherpenisse, Poortvliet, Sint-Philipsland, Dreischor, Zonnemaire, Bruinisse, Sirjansland, Ellemeet, Oosterland, Renesse, Hoofdplaat, Middelharnis; 't spoor Oostkapelle, Driewegen, Ovezande, 's-Heerenhoek, Lewedorp, Kwadendamme, Biezelingen, Kloetinge, Tholen, Sint-Maartensdijk, Sint- Philipsland, Waterlandkerkje, Axel, Hoek; de rails Driewegen, Overzande, Koewacht ;de spoorlijn 's-Heerenhoek, Kloetinge, Scherpenisse, Oosterland, Hengstdijk, Sommelsdijk; spoorweg Kloetinge; spoorwegt Tholen, Sint- Philipsland; trambaene Zierikzee, Bruinisse; de rails Nieuwvliet, Groede, trambaon(e) Kloosterzande Hoofdplaat, Hengstdijk, Middelharnis; spoorbaene Ouddorp. 5. De boom waarmee de weg kan worden afgesloten wanneer er een trein passeert: de spoorboom Oostkapelle, Driewegen, Overzande, 's-Heerenhoek, Lewedorp; slagboom 's-Heerenhoek, Scherpenisse, Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Kloosterzande, Koewacht; spoorboom Kwadendamme, Tholen, Oud-Vossemeer, Scherpenisse, Poortvliet, Sint-Philipsland, Dreischor, Zonnemaire, Zierikzee, Oosterland, Bruinisse, Sirjansland, Ellemeet, Oosterland, Renesse, Hoofdplaat, Waterlandkerkje; spoorboom Sint-Philipsland; dammen Biezelinge (spoor)bööm

Nehalennia | 2011 | | pagina 61