Aflevering 178 winter 2012 stellen met centrale verwarming met een HR-ketel, vensters van dubbel glas en allerlei isolatiemaatregels. Zo zijn we dan toch weer terecht gekomen bij een stukje folklore van het dagelijks leven. Heeft u soortgelijke ervaringen? Laat het ons weten. Reacties graag naar het secretariaat. Het gaat goed met Nehalennia. Elke keer is er voldoende kopij voor de dialectafdeling, maar mocht iemand nog wat hebben liggen dat de moeite van het publiceren waard is, graag! We mogen weer terugzien op een geslaagde dialectdag. In dit nummer treft u er een persoonlijk verslag over aan en een impressie in beelden. We hebben weer geprobeerd om van dit nummer een boeiend en afwisselend geheel te maken. Namens de dialectredactie wens ik u weer veel lees- en kijkplezier toe. Pau Heerschap VERENIGINGSNIEUWS Dialectdag 2012 Sinds jaar en dag is de derde zaterdag in oktober voor mij een bijzondere dag. Het is de Zeeuwse Dialectdag. Dus vroeg uit de veren richting Landlust, bij Nieuwdorp. (in de buurt van Dordrecht was er trouwens nog een ongeluk gebeurd). Bij binnenkomst is het al gezellig druk. Via een beamer zien we tientallen Zeeuwse beelden op een scherm verschijnen, terwijl we gezellig een kopje koffie drinken met een heerlijke bolus. Voor mij mag de bakker zich Zeeuws kampioen bolussen bakken noemen. In één woord geweldig: niet te hard, lekker smeuïg en vooral erg plakkerig. Een betere binnenkomst kan je je niet voorstellen. Tegen half tien is de zaal vol en ben ik al een paar keer langs het boekenkraam gelopen om de laatste boeken te bekijken. Ik kan het niet nalaten: een lekker dik kijkboek voor de winteravonden en een Spreukenkalender voor volgend jaar verdwijnen in een rood tasje van een bekende boekwinkel in Middelburg. De vergadering verloopt snel en zonder noemenswaardige punten. Totdat plotseling een heer met een deftige ambtsketting om zich geruisloos aan de zijkant van de grote zaal posteert. "De burgemeester van Middelburg," fluistert mijn buurvrouw, "wat gaet noe wee 'ebeure?" Daar hoeven we niet lang op te wachten, want penningmeester Jaap Murre, die bezig is een toelichting op zijn begroting te bespreken, wordt door de voorzitter onderbroken en die geeft het woord aan de burgemeester. Die richt direct het woord tot onze penningmeester en noemt moeiteloos een reeks van zijn kwaliteiten. Je zou d'r koud van worden. Onze Jaap is er schijnbaar ook van geraakt en nog gaat de burgervader verder met het opnoemen van een reeks bestuur- en adviesfuncties. En hij besluit zijn toespraak met de woorden, die ons allemaal als muziek in de oren klinken: "En het is ons niet ontgaan, dat jij, Jaap, in al die functies de maatschappij op vele gebieden hebt gediend. En daarom heeft het Hare Majesteit de Koningin behaagd je te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau." "Kiek," zegt m'n buurvrouw. "Dien medalje is noe 's goed gevallen. Dien Jaop, die eit 'r 'ard voo gewérkt." De voorzitter probeert na een paar minuten de vergadering verder te leiden.

Nehalennia | 2012 | | pagina 38