Jaap Murre onderscheiden. Maar dat valt niet mee. Zeker niet na zo'n plechtig moment. Omdat Jaap vertrekt als bestuurslid, wordt hij benoemd tot erelid van de vereniging. Ook vertrekkend bestuurslid Arie Damman krijgt een certificaat en wordt tot erelid benoemd. De voorzitter zegt nog dat de status van erelid niet onderschat moet worden: je hoeft geen contributie te betalen en je krijgt gratis toegang tot de dialectendagen. Dat is de beloning voor de leden van verdienste. En bovendien word je altijd op de dialectdag persoonlijk verwelkomd, zoals eerder deze dag de heer en mevrouw Oele uit Kapelle. Door deze consternatie liep de vergadering wat uit, maar mw. Veronique De Tier, onze adviseur streektalen van de SCEZ, wist met een boeiende lezing over de de dieren in en rond ons huis, onze gedachten van het horloge af te houden. En dat deed ook mw. Dorine Zelders van het Zeeuws Museum, die op een heel aparte manier aandacht vroeg voor de Zeeuwse klederdrachten anno 2012. "En wat kon die dae lekker bie vertelle ee? Bie dat filmpje." Daarna gingen we aan tafel. Eerst een aperitiefje drinken, nog eens naar de boekenmarkt en gezellig kletsen, wat heen en weer lopen tussen de tafels en vervolgens een plaatsje opzoeken om de voorstelling van Adri Oosterling te volgen. En dat was de moeite waard. M'n buurvrouw zei wel tien keer: "Wae 'aol tie 't vandaen?" Ik gaf d'r maar geen antwoord op en dacht bij mezelf: "De mannen van d'overkant moe je niet zo licht ophebben, die kan je wel om een boodschap sturen." 't Zeeuwse Volkslied, alle drie de coupletten klonken door de zalen van Landlust en toen wisten we het: de dialectdag zit er weer op. Onder het koffiedrinken (thee was d'r ook) kreeg het bestuur veel complimentjes. Voor de schone dag. En Jaap? De bleef steeds maar felicitaties in ontvangst nemen. En voor de laatste maal maakte hij na afloop van de dag de kas op. En mee z'n draagmedaille op z'n boerenpak reed ie even later naar huis over de A-58. Richting Middelburg. Van links en rechts kreeg tie voorrang en de tegenliggers en passeerders knipperden met hun lichten alsof ze zeggen wilden: Jaap, vandaag is joen dag. Een tevreden bezoekster En noteer alvast in uw agenda of op de kalender: 19 oktober 2013 Dialectdag. Dankwoord Mede namens mijn echtgenote en mijn familie wil ik naast Hare Majesteit het bestuur van de Zeeuwse Dialectvereniging en allen die betrokken zijn geweest bij de verlening van mijn onderscheiding behorende bij het lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau zeer hartelijk bedanken. Ook voor de vele felicitaties op de Dialectdag zelf en daarna zeg ik u hartelijk dank. Jaap Murre Aflevering 178 winter 2012 37

Nehalennia | 2012 | | pagina 39