I I i Aflevering 175 voorjaar 2012 29 Met Nehalennia blijft het maar goed gaan. Over gebrek aan kopij hoeft de redactie niet te klagen. Dit jaar is het streektaalthema: Dieren in en om het huis. Dit is te zien aan de omslagen en in dit nummer zijn al enkele dierenverhalen opgenomen. Ook uw bijdrage is van harte welkom. Namens de dialectredactie wens ik u weer veel kijk- en leesplezier. Pau Heerschap VERENIGINGSNIEUWS 't Is eigenlijk rustig aan de bestuurstafel. Binnenkort gaat een delegatie een gesprek aan met Omroep Zeeland. Tijdens onze laatste jaarvergadering werd er ongenoegen geuit over het feit dat er bijna geen dialect uit de radio komt. Zeeuws dialect dan, wel te verstaan. Inderdaad, er zijn regionale zenders waar meer aandacht aan dialect wordt besteed. Vroeger waren er wekelijkse interessante uurtjes van Bram Francke, Jan Zwemer, Ad Leijdekkers en Sankie Koster. Dan kon je bellen naar de radio. Wekelijks stond er een thema centraal. En dat was helemaal niet in een verloren hoekje ergens in de week. Nee, dat waren "normale tijden" zo op het eind van de middag. En die mannen spraken nog eens zuiver dialect en wisten de luisteraars wekelijks te boeien met allerlei spreekwoorden, gezegdes, verhalen, raadsels en folkloristische wetenswaardigheden. Ik heb nog een aantal geluidsbanden en het is een lust voor het oor die nog eens te beluisteren. Hopelijk komt er een goed resultaat van deze bespreking, want "anders bluuve ons mee de róöie lantèèrn löópe in 't dialectland." Zie voor dit onderwerp het verslag van de jaarvergadering, punt 10, dat elders in deze uitgave is opgenomen. Het dialectkwartet slaat aan... De afgelopen maanden zijn er weer een groot aantal lessen op de basisscholen in de gemeente Terneuzen gegeven door onze voorzitter Adri Scheele en secretaris Rinus Willemsen. Het betrof de rest van de scholen, waar de groepen 5 en 6 kennis maakten met het Zeeuwse dialect, woorden verzamelden in de streektaal en daarmee aan de gang gingen in de vorm van een kwartetspel. In de vorige Nehalennia is hierover uitvoerig bericht. We kunnen nu stellen dat alle basisscholen zijn bezocht en dat de kinderen het heel interessant en leuk vonden. Bedankt Adri- en Rinus voor jullie manier van verspreiding en waardering voor het dialect.

Nehalennia | 2012 | | pagina 31