Aflevering 175 voorjaar 2012 langzamerhand uit. Bovendien zijn publicaties ook een vorm van pr. De dialectdag was ook niet zo goedkoop, vandaar dat we dit jaar enige aanpassingen hebben ingevoerd. "Mae julder moete je lunchpakket nog nie meeneme 'öör," besloot de penningmeester. De kascontrolecommissie (Willem den Hoed) doet verslag: alles in orde. Hij bedankt de penningmeester en stelt voor het bestuur te déchargeren. Daarmee gaat de vergadering akkoord en bedankt met een warm applaus de penningmeester. 7. Nieuw lid kascontrolecommissie Tot nieuw lid van de kascontrolecommissie wordt benoemd in de plaats Willem den Hoed mw. Geertje Jansen. In deze commissie zitten verder mw. J. Piem-Franse en mw. Roos Manderveld-van Veen uit Weelde (B). 8. Begroting 2012 De penningmeester geeft een mondelinge toelichting op zijn begroting voor 2012. De contributie gaat omhoog van 18,00 naar 20,00. Dit is al besproken met de Werkgroep CultuurHistorie. Die ging hiermee ook akkoord. De hele contributie gaat eigenlijk op aan de kosten voor het kwartaalblad Nehalennia. Kees Martens vraagt aandacht voor de formulering op blz. 13 laatste zin: "Het overblijven tot en met lopende jaar". Lees: "Het verwachte resultaat zal blijken uit een reserve op de balans". De vergadering gaat hiermee akkoord. 9. Aftredend en herkiesbaar is ons bestuurslid voor Goeree-Overflakkee, Pau Heerschap. Hij wordt met applaus herbenoemd. 10. Kort overzicht van de activiteiten Allereerst noemt de voorzitter het project "Kwartetten op de basisscholen". Binnen de gemeente Terneuzen heeft hij samen met de secretaris 33 scholen bezocht en daar aandacht en waardering voor het dialect gevraagd en gevonden. Rien Passieux was in augustus bij Omroep Max te gast en promootte daar het Zeeuwse dialect. Ook is er een jonge, inspirerende webmaster gevonden in de persoon van Pascal Broekhoven. De voorzitter roept de leden op meer gebruik te maken van deze site: www zeeuwsdialect. Zondag 6 nov. is er weer een dag van Kunstroute in Middelburg. Op 18 nov. komt er een nieuwe luister-CD van Goeree - Overflakkee. Uit de zaal kwam een klacht over Omroep Zeeland, dat die omroep toch eigenlijk veel te weinig oor heeft voor onze streektaal. De voorzitter zal hierop actie ondernemen. In het Tonnenmagazijn (Brouwershaven) is binnenkort een Zeeuwse avond met o.a. Thea de Bruine - de Smet, die ook in december nog twee optredens heeft in Zeeuws-Vlaanderen. 11. Rondvraag Ons lid Adrie Quaak attendeert ons op het feit, dat achter de bestuurstafel te weinig dialect wordt gesproken in deze vergadering. Terecht. De reacties uit de zaal ondersteunen dit.

Nehalennia | 2012 | | pagina 33