Aflevering 176 zomer 2012 niemand heeft meer een boomgaard en een tuin met bessenstruiken achter het huis. Bovendien is dat alles kant en klaar te koop in de supermarkt. Wil iemand toch zelf inmaken dan bieden de braderieën uitkomst. Daar wordt fruit in grote hoeveelheden en tegen een schappelijke prijs aangeboden. Ja, braderieën, dat is echt iets van de laatste jaren. Die hadden we vroeger niet. En al die fairs, dat is ook een verschijnsel van de laatste jaren. U zult al gemerkt hebben dat we ons de laatste tijd niet alleen meer met dialect bezighouden, maar dat ook de folklore een steeds grotere plaats inneemt. Logisch eigenlijk, want ook de 'grote' mevrouw Ghijsen van het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten hield zich daar al uitvoerig mee bezig. Uw reacties zijn weer van harte welkom. De dialectredactie heeft er weer naar gestreefd om er een afwisselend en boeiend geheel van te maken. Veel leesplezier toegewenst! Pau Heerschap VERENIGINGSNIEUWS Voor de nieuwe leden even wat informatie. Onze vereniging is opgericht in 1929 met als doelstelling het onderzoeken van de Zeeuwse dialecten en die resultaten te publiceren. In 1964 kwam het bekende woordenboek van de Zeeuwse dialecten en in 2004 het Supplement daarop. Ook tot de doelstellingen behoort het verzamelen en publiceren van de Zeeuwse folklore. Lid zijn van onze vereniging, is de moeite waard. Zo ontvangt u vier keer per jaar het verenigingsblad Nehalennia kunt u dagelijks onze site www.zeeuwsdialect.nl bezoeken deelnemen aan de jaarlijkse dialectendag de jaarvergadering bijwonen de lezing op die vergadering beluisteren Om een en ander te kunnen realiseren zijn we afhankelijk van contributies en giften van onze leden. Daarom is het van belang dat we het aantal leden op peil houden en zo mogelijk proberen te vergroten. Wat wij van u vragen is eens om u heen te kijken of er mensen in uw omgeving zijn die ook lid willen worden Als we via u een nieuw lid mogen begroeten, dan willen we u hiervoor belonen. Dit doen we door u het Zeeuwse Luisterhoek cadeau aan te bieden. Intussen zijn we al op de helft van het jaar aangekomen en is het bestuur ijverig bezig met de komende dialectendag op 20 oktober in 'partycentrum Landlust', in de buurt van de Westerscheldetunnel. Het belooft een boeiend programma te worden rondom het thema Bêêste in en rond 't 'uus. Voor het middagprogramma hebben we de bekende troubadour Adrie Oosterling uit Groede kunnen contracteren. Onze site www.zeeuwsdialect.nl heeft ondertussen ook een verjongingskuur ondergaan. De kleuren zijn opgefrist en het geheel is toegankelijker geworden. Ook de stukjes zijn aangepast. De laatste nieuwtjes even lezen? Geen probleem. Verder kunnen we nog een goed bericht doorgeven. Het boek 'Oekse 33

Nehalennia | 2012 | | pagina 35