m Praot', van ons ijverig lid Jan Lauret, is uitverkocht. Het verscheen twee 34 Aflevering 176 zomer 2012 jaar geleden op de markt en wat we hoopten, is gebeurd: het is niet meer verkrijgbaar. En het is niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen over de toonbank gegaan. Ook in andere delen van Zeeland was er grote belangstelling voor. We schreven er al meer over: wat is er weinig Zeeuws te horen op Omroep Zeeland. Maar... dat gaat verbeteren. Een bestuursdelegatie ging samen met de streekradio aan de slag. En de radiomensen waren snel overtuigd. Er werden plannen gemaakt, besproken en uitgeschreven. En nu moeten ze nog uitgevoerd worden. Als er nieuws is, dan zetten we dat op de site en komt het natuurlijk ook in Nehalennia. En misschien komt de omroep ook naar Landlust op 20 oktober. Je weet maar nooit. Eén van onze doelstellingen is folklore. Op 21 april was er in Kamperland een Zeeuwse ontmoetingsdag voor alle organisaties die zich bezig houden met het Zeeuwse immaterieel erfgoed (volkscultuur zoals streekdrachten, volkssporten...). Natuurlijk was onze vereniging er ook bij. We gaan ons nu nadrukkelijker in Nehalennia profileren met dit onderwerp. Dus heeft u een onderwerp dat aan bod moet komen, laat het ons weten. Zeer geslaagd was in april, de week na Pasen, de presentatie in Bruinisse van Krukels mee Krentenbrood. Jaarverslag 2011 In de bestuursvergadering van februari jl kwam het jaarverslag van de secretaris ter sprake. Het was gebruikelijk dat onze leden dit verslag toegezonden kregen nadat ze zich hadden ingeschreven voor de jaarlijkse dialectdag in Landlust. Om een groter bereik te krijgen stelt het bestuur voor dit verslag onder alle leden te verspreiden. In de zomereditie van Nehalennia verschijnt daarom in het vervolg het jaarverslag. Reacties hierop kunnen naar de secretaris gestuurd worden. 1. Algemeen De Zeeuwsche Vereniging voor Dialectonderzoek, opgericht 13 april 1929, stelt zich ten doel het bevorderen van de belangstelling voor, en de bestudering en het gebruik van de streektaal en volkscultuur in Zeeland en op het eiland Goeree-Overflakkee. Haar werknaam is 'Zeeuwse Dialect Verênigieng', afgekort tot ZDV. De vereniging streeft dit doel na door: a. een verbinding tot stand te brengen tussen personen en instellingen, die belangstelling hebben voor dialect en/of volkscultuur, die mee willen werken aan de activiteiten van de vereniging, die behulpzaam willen zijn bij het verzamelen van materiaal en het verstrekken van inlichtingen betreffende streektaalverschijnselen en volkscultuur of die de vereniging financieel willen steunen. b. het bijeenbrengen van streektaalmateriaal, onder andere ten behoeve van aanvullingen op het 'Woordenboek der Zeeuwse Dialecten' en het uitgeven van publicaties in of over het Zeeuws of volkscultuur. c. het organiseren van relevante activiteiten in alle regio's. d. het in de lucht houden en maandelijks verversen van de website www. zeeuwsdialect.nl Het secretariaat is gevestigd: Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet.

Nehalennia | 2012 | | pagina 36