m 5. Activiteiten 36 Aflevering 176 zomer 2012 We geven hier een kort overzicht van de meest relevante activiteiten. 5.1 Kwartaalblad Nehalennia Van Nehalenniahet mededelingenblad van onze Verênigieng en de Werkgroep Cultuur-Historie, verschenen vier afleveringen. In dit blad werd uitvoerig verslag gedaan van de activiteiten die er binnen de vereniging plaats vonden. Hoewel de naam van het blad niet wijzigde, kreeg onze partner drie jaar geleden een andere naam: Werkgroep Cultuur-Historie. Verder is Nehalennia een podium geworden voor de presentatie van verhalen, gedichten en columns in de diverse Zeeuwse dialecten. Ook geeft het bestuur verslag van vergaderingen en worden activiteiten in de streek uitvoerig aangekondigd en besproken. 5.2 Onze website Het hele jaar was het stil op onze website. Onze actieve websitebeheerder, Pascal Broekhoven nam half september 2011 de site onder handen en actualiseerde deze regelmatig, www.zeeuwsdialect.nl. 5.3 De vragenlijsten Deze worden vier keer per jaar samen met Nehalennia verspreid en verslagen van de beantwoording hiervan verschijnen ook in Nehalennia. De vragenlijsten verschijnen sinds de lente tevens op onze website. Op deze wijze kan een ander en groter publiek bereikt worden. In 2011 werd voornamelijk het thematische onderzoek voortgezet. 5. 4 De Zêêuwse Taele De Zeeuwse Taele is een stichting, opgericht op initiatief van onze vereniging, met als doel het uitvoeren van speciale projecten op het gebied van dialect en volkscultuur. Onder andere organiseert de stichting Bijeenkomst om de twee jaar, een wedstrijd onder de naam 'Zieng Zêêuws'. Onze in Biervliet, penningmeester, Jaap Murre, nam medio 2011 het voorzitterschap van de oktober 2011. Zêêuwse Taele over. 5.5 Het Project Zeeuws-Vlaanderen Reeds in 1983 begon onze vereniging in samenwerking met de redactie van het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten (WVD), die zetelt binnen de Rijksuniversiteit te Gent, aan een streektaalonderzoek in Zeeuws- Vlaanderen met als doel, ook dit gebied op te nemen in de publicaties van het WVD. Het afgelopen jaar ontvingen we hiervoor weer zorgvuldig ingevulde vragenlijsten van onze leden in deze regio. In maart en december kwam de groep samen in Biervliet om met de Gentse onderzoekers van gedachten te wisselen.

Nehalennia | 2012 | | pagina 38