m zowel in de provincie Zeeland als op Goeree-Overflakkee, het gebruik van de VAN DE ADVISEUR STREEKTALEN 38 Aflevering 176 zomer 2012 streektaal alom werd bevorderd. De secretaris, De voorzitter, Rinus Willemsen Adri Scheele Dit jaar weer Zing Zeeuws! De tijd vliegt, het is al weer twee jaar geleden dat Ries de Vuyst 'Zing Zeeuws!' won en Fück de publieksprijs won. Dit jaar vindt Zing Zeeuws plaats op 16 november, op een vrijdagavond. En na drie keer midden- Zeeland, werd het hoog tijd om ook eens op verplaatsing te spelen. We gaan in 2012 naar Zeeuws-Vlaanderen, naar Terneuzen. Binnenkort ziet u de folder hier en daar wel opduiken en zal er ook meer nieuws te vinden zijn op de website van de SCEZ. Hou 16 november dus vrij in de agenda als u van Zing Zeeuws wilt komen genieten in Porgy and Bess in Terneuzen. Kent u jongeren die graag eens willen experimenteren met taal en muziek, spoor hen dan aan om zich in te schrijven voor Zing Zeeuws. Dat kan via zingzeeuws@scez.nl Goed gebekt in het Zeeuws dialect. Kennismaking met het Zeeuws Derde cursus Goed gebekt in het Zeeuws Dialect. Kennismaking met het Zeeuws in Terneuzen In februari en maart werd voor de derde keer een beginnerscursus 'Kennismaking met het Zeeuws' georganiseerd. 7 Avonden over de verschillende dialecten in Zeeland, over de verschillen en gelijkenissen, over woordenschat, geschiedenis en nog zo veel meer en 25 enthousiaste cursisten was meer dan voldoende voor enkele avonden dialectplezier en kennisvergaring. Er is echter zoveel te vertellen over de Zeeuwse dialecten dat zelfs zeven avonden te weinig bleken. Omroep Zeeland kwam op bezoek op de eerste cursusavond. Die reportage kunt u nog zien op www.scez.nl/ cursuszeeuws Omdat alle cursisten zo enthousiast waren, overwegen de SCEZ, de Zeeuwse Volksuniversiteit en de Provincie Zeeland om een vervolgcursus van vier avonden te organiseren, waarin dieper ingegaan wordt op één bepaald thema. In een van de volgende nummers van Zeeuws Erfgoed leest u hier meer over. Bent u ook geïnteresseerd in een beginners- of vervolgcursus, laat het dan weten aan de adviseur, zodat zij u op de hoogte kan brengen van nieuwe cursusdata. Zodra er voldoende belangstelling is, wordt gekeken of het mogelijk is een nieuwe beginnerscursus te geven. Wilt u alvast meer weten over het Zeeuws of verschillende dialecten beluisteren? Neem dan een kijkje op www.zeeuwseklapbank.nl Digitalisering van woordenboek en supplement Het Woordenboek van de Zeeuwse Dialecten (WZD) is het eerste wetenschappelijke dialectwoordenboek dat ooit gemaakt werd. Het wordt het eerste wetenschappelijke dialectwoordenboek genoemd, omdat in het WZD aangegeven wordt wat de uitspraak van de dialectwoorden is en in welke regio en soms heel specifiek welke stad of welk dorp

Nehalennia | 2012 | | pagina 40