41 12 tekeningetjes en dialectwoorden. Die woorden kwamen op hun beurt weer in het verhaal voor en daarvan deden er 5 dienst als oplossing voor een probleem dat zich in op een bepaald moment in het verhaal voordeed. U zult begrijpen dat ik voor mijn eerste gastlessen best zenuwachtig was. Welk effect zou het sorteren en hoe zat ik met mijn timing? Maar vanaf de eerste les was het beklonken. Vooral het leren tellen in het dialect was een succes. Ene, tweeë, drieë, maar ook Pimpampoentje - Veugel - Touter- Plattezeuge en Puut werden door de kinderen enthousiast verwoord. De juf had slechts één woord: 'Super". Er viel een pak van mijn hart en zielsgelukkig toog ik naar de volgende school. Na 4 lessen achtereen was ik bekaf, maar voldaan. Er volgde een reeks scholen, met jufs die het erg leuk vonden. De leerlingen van De Schuttershoek in IJzendijke Ook veel aandacht voor dialect op De Inspecteur luisteren met veel aandacht naar Anita's verhaal. Leenhoutsschool in Waterlandkerkje. Een aanwezige juf die groep 1 en 2 onder haar hoede heeft, repte erover ook met de kleintjes eens op de dialecttoer te gaan. Jammer, dat ik aan mijn eerste roeping als kind om juf te worden indertijd geen gehoor gaf. Ik zal het straks best missen. Vanaf nu nog maar twee donderdagen te gaan en dan zit mijn project er weer al op. Nogmaals JAMMER, want dialect is toch leutig en zo schoone eelt! Anita Tournois, 20 april.2012. Deelnemers van de cursus 'Taal en Dialect' droegen hun verhalen voor Wederom organiseerde de Historische Vereniging voor Goeree-Overflakkee 'De Motte' in het afgelopen winterseizoen een cursus Taal en Dialect. Evenals vorig jaar waren er negen deelnemers, die op vijf cursusavonden niet alleen theoretische kennis opdeden over de dialecten, maar ook zelf aan de hand van opdrachten aan het verhalen schrijven zijn gegaan. De resultaten mochten er weer zijn! Dinsdagavond 27 maart was het eindelijk zover. De cursisten van 'meester' Pau Heerschap mochten in het Museum 'Raad en Polderhuis' van Ouddorp de verhalen in hun eigen dialect ten gehore brengen. Na vijf avonden Aflevering 176 zomer 2012

Nehalennia | 2012 | | pagina 43