geboren te zijn, om het dialect te leren. Piet Lodder had tijdens de cursus al bewezen dat hij kan schrijven. Het was een prachtige avond, ook meester Pau zat zichtbaar te genieten. Hij glom van oor tot oor. Aan het eind van de avond werd Pau nog een presentje aangeboden, als dank voor de leerzame, maar vooral gezellige avonden in de 'Sjoel' van De Motte te Middelharnis. De cursisten werden op hun wenken bediend met koffie en andere lekkernijen door de huisbutler van de Motte, in de persoon van Sam Mol, die met flair, maar vooral met veel genoegen deze taak altijd op zich nam. Deelnemers aan de dialectcursus met 'meester' Pau in het midden. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat er mensen zijn die het dialect op een hoger plan proberen te krijgen en het willen behouden. Wat zijn we rijk aan cultuur, want ons dialect maakt daar vanzelfsprekend deel van uit. Laten wij het met z'n allen in ere houden. Janny Hoek Goedgebekt in het Zeeuwse dialect? Dat is de titel van een artikel in Ons £77ancf-Schouwen-Duiveland van donderdag 26 januari. Het bericht gaat over het onderzoek van Adriaan Jansen, student aan de Leidse universiteit. "Ik zou het persoonlijk jammer vinden als het Zeeuws zou verdwijnen," vertelt Adriaan Jansen uit Bruinisse. Voor zijn studie stelt hij een enquête op over de ontwikkeling van het Zeeuwse dialect en de invloed daarvan op de bevolking. De onderzoeksresultaten vindt hij niet erg verrassend en toch is hij verbaasd. Aflevering 176 zomer 2012

Nehalennia | 2012 | | pagina 45