geworden, minder rommelig. Er zijn minder heggen om de tuinen en meer schuttingen. En er zijn veel minder geschikte handgevormde dakpannen. De voorzitter vermeldt in 2005: 'Maar wij houden het musschengilde in ere.' Hij wijst er bovendien op, dat kwalijke zaken als het uitdelen van duivenstaarten onder de leden de kas ondermijnen en dat kan niet de bedoeling zijn. En uit die kas zal 100 gestort worden op giro 555 i.v.m. de vloedgolf in Azië. Dit is ook het jaar van de veelbesproken dominomus, die in Friesland wordt afgeschoten om het domino-spektakel te redden en heel het land in rep en roer brengt. Er wordt zelfs een condoleanceregister geopend. Het ongediertebestrijdingsbedrijf dat de mus heeft doodgeschoten krijgt een boete van 200. De mus is opgezet en te bewonderen in het Natuurhistorisch Museum Rotterdam. De dominomus komt dan ook in de volgende jaarvergadering met veel humor ter sprake. In deze vergadering wordt Wim Krijger postuum tot erelid benoemd. Tradities In de meeste jaren worden steevast 4 consumpties, 2 worstenbroodjes en 2 sigaren door de vereniging aangeboden. Dhr. C. Veerhoek jr. oppert in 1985 meer variatie in de sigaren te brengen. Hij noemt kleine en gematteerde sigaren. Het zal in het bestuur worden besproken, maar je leest er niets meer van. Veerhoek krijgt wel zijn zin, de volgende vergadering zijn er ook kleine sigaren. In 1991 komt dan eindelijk de onvermijdelijke vraag: moeten we doorgaan met de uitdeling van sigaren? Men kiest toch voor de traditie, het antwoord is ja. Het is uiteindelijk het landelijk rookverbod voor horecagelegenheden dat Ludo Vlaander, eigenaar van Het Wapen van Zeeland, in 2009 de gelegenheid biedt het roken te verbieden. Daarmee wordt de traditie, dat elk lid bij binnenkomst twee sigaren krijgt, stopgezet. In de plaats daarvan krijgt men een worstenbroodje meer. Een andere traditie is de verloting, om de kas een beetje op peil te brengen. Door het stijgend aantal leden levert deze steeds meer inkomsten op. Er zijn elk jaar meer lotenboekjes nodig. Dat kan weer andere problemen geven. In de feestvergadering van 1989 komt bestuurslid W.J. Kooman er pas halverwege de trekking achter dat hij zijn verkochte loten nog in zijn zak heeft zitten, 'dus deze worden nog vlug in de beide emmers gedaan'. In 1996 treffen we bij de prijzen zelfs twee halve varkens aan. De laatste jaren kan niet meer gesproken worden van 'de kas op peil brengen', maar meer van de kas spekken. Enigszins merkwaardig is dat het controleren van de boeken tijdens de vergadering gebeurde. In 1969 kwam dhr. Verboom met een voorstel om de boeken vóór de vergadering te controleren. Niet duidelijk is wat er werd besloten, maar latere notulen laten zien dat alles op de oude voet doorging. Ook thans gebeurt de financiële controle nog altijd tijdens de vergadering. Wat in elk geval ook ieder jaar hetzelfde bleef was de nazit. Men maakte er een gezellige avond van 'onder het genot van een glaasje, worstebrood en rookartikelen'. Een uitgebreider verslag kreeg de 'Feestvergadering op 28 Februari '59'. 'Daarna bracht Dhr Verboom verschillende gedichten naar voren en Dhr. Aflevering 177 herfst 2012

Nehalennia | 2012 | | pagina 32