Aflevering 177 herfst 2012 de Rijke met Klein Jantje wat bij allen zeer in de smaak viel. Verder werd de avond gezellig doorgebracht met kaarten en biljarten. Om twaalf uur werd een gezellige maaltijd gebruikt waar een dankbaar gebruik van werd gemaakt en waar we met een voldaan gevoel huiswaart keerde.' Het is duidelijk dat het accent van het vangen van mussen en andere schadelijke vogels verschuift naar de gezelligheid. Een gezelligheid waar de leden aan proberen mee te werken met onverwachte humoristische acties. Zoals bijv. Wim Krijger, die zijn verdienste in 2002 bestemt voor de bloemenpot van de kerk en deze schenkt aan een ontroerde dominee. En dezelfde dominee, die een humoristische brief schrijft als hij niet aanwezig kan zijn. De brief wordt onder grote hilariteit door de voorzitter voorgelezen. Het aantal leden stijgt daardoor zo hard, dat in 1997 wordt besloten een ledenstop in te voeren en een wachtlijst te maken. Een rondgang langs de boeren om te proberen 'die te pakken' is niet meer nodig. Zo'n gezellige vereniging heeft uiteraard trouwe leden, dus regelmatig vinden er huldigingen plaats voor een bepaald aantal jaren lidmaatschap. In 1999 brengt Ad Verseput stenen mussen mee in bronskleur, zilver en goud. Men besluit voortaan deze mussen uit te delen bij resp. 25, 40 en 50 jaar lidmaatschap in de plaats van de gebruikelijke speldjes. En nog steeds worden er 'mussen' ingeleverd in de vorm van duivenstaarten etc., worden koning en deken benoemd, die prompt - en dat is ook traditie - hun premies terugstorten in de kas. En die daarvoor dan even traditioneel door de penningmeester bedankt worden. Het Musschengilde is een vereniging met leden uit alle lagen van de bevolking (als die lagen nog bestaan) en is zeer belangrijk voor de band tussen de Renessenaars en de eenheid in het dorp. En naar mijn mening niet 'weg te schieten'. De bronskleurige mus bij 25 jaar lidmaatschap. Henk Blom publiceerde veelvuldig in de streektaalafdeling van Nehalennia.

Nehalennia | 2012 | | pagina 33