Aflevering 177 herfst 2012 In deze Nehalennia weer een aantal nieuwe verhalen en wetenswaardigheden. Let u ook op de aankondiging van de dialectendag, altijd weer op de derde zaterdag van oktober. Er is die dag weer een boeiend en leuk programma. Zoals ik de vorige keer al schreef, is er een toenemende aandacht voor de folklore in ons taalgebied. Dit in navolging van mevrouw Rika Ghijsen die er in haar onvolprezen Woordenboek der Zeeuwse Dialecten al veel aandacht aan schonk. De Wetenschappelijke Commissie van de vereniging heeft plannen om een en ander structureel aan te gaan pakken, zodat dit kan leiden tot speciale publicaties in de stijl van het succesvolle spelenboek Koekoek, schietebroek. De dialectredactie heeft er weer naar gestreefd om van de dialectafdeling een boeiend en leuk geheel te maken. Namens deze redactie wens ik veel lees- en kijkplezier. Pau Heerschap VERENIGINGSNIEUWS "Wa's da noe?" zullen de oplettende en trouwe lezers van Nehalennia denken als ze zien dat op de vorige pagina's de uitnodiging voor de Dialectdag uitgebreid staat. Inderdaad, dat zijn we niet gewend, maar in de afgelopen bestuursvergaderingen is gesproken over de kosten die we jaarlijks maken voor deze dag. Om die uitgaven omlaag te brengen zijn in de vorige afleveringen van Nehalennia het verslag van de vorige dialectdag opgenomen en het jaarverslag over 2011. Tijdens de komende dialectdag zullen we daarover natuurlijk uitgebreid praten. Het voordeel van deze werkwijze zoals we die nu ter hand hebben genomen, is ook, dat veel meer leden kennis kunnen nemen van onze activiteiten. Deze informatie werd immers voorheen alleen aan bezoekers/sters van de dialectdag verschaft. Zoals u in het programma kunt lezen, worden de financiële schriftelijke verslagen in de vergadering uitgereikt en zijn ze op aanvraag thuis te ontvangen. Aandacht voor dialecten bij Omroep Zeeland Vanaf 6 september is het tv-programma Dat is andere taal te zien. Er zijn gesprekken met o.a Herman Finkers, Foppe de Haan, Katinka Polderman en Stef Bos. Een serie dus waarin de streektaal centraal staat. Een onderdeel is 'Zeeuwse hits', waarin Zeeuwen wordt gevraagd een hit in de streektaal om te zetten en die voor de camera te brengen. Een ander onderdeel is 'Waer kom jie vandaen?' Een Zeeuw leest een tekst en het is aan de luisteraars te onderzoeken waar zij/hij vandaan komt. Aansluitend komt 'de voorlezer' aan het woord op de radio. De programmamaakster/ presentatrice is Elsa van Hermon. Wij vragen u uw e-mailadres door te geven en u ontvangt de ZDV- Nieuwsbrief! Geregeld verzorgt onze enthousiaste webmaster Pascal Broekhoven een nieuwsbrief die per e-mail wordt verzonden. Als u die brief ook wilt ontvangen, laat dat dan weten via de website of aan ajscheele@zeelandnet.nl. Wilt u ook de nieuwsbrief over immaterieel erfgoed van de SCEZ ontvangen, neem dan contact op met de adviseur streektalen: v.de.tier@ scez.nl

Nehalennia | 2012 | | pagina 39