m dr. Ton Brandenbarg, toenmalig conrector van de scholengemeenschap 44 Aflevering 177 herfst 2012 Pieter Zeeman. Het waren 'vruchtbare' jaren: de uitgave van enkele boekjes en een cassettebandje 'Het lied van ons eiland' en niet te vergeten het organiseren van Streektaalmiddagen in het toenmalige theater Mondragon in Zierikzee, die steeds enkele honderden bezoekers trokken. Na sluiting van dit theater werden er vertelmiddagen gehouden in de Ridderzaal van het Slot Haamstede. De Streektaalcommissie is inmiddels opgeheven, omdat anderen zich ook met genoemde activiteiten bezighouden, zoals de ZDV en de Stichting 'Nie praete ma doe' van Ada van Klooster en Johan Goemans. Je was op een gegeven moment ook lid van de cabaretgroep 'Kant'ooi'. Ja, een groep die ook veel betekent voor de instandhouding van het immaterieel cultureel erfgoed is de in 1997 opgerichte cabaretgroep 'Kant'ooi'. De drijvende kracht hierachter is de tekstschrijver/componist Henk Blom. Samen met de andere leden Leni Blom, Mientje Bliek, Henk Kesteloo, Jikke Troost en ikzelf, Arie Damman (tot 2008) werden tientallen optredens verzorgd door heel de provincie en zelfs daarbuiten. De groep gaf twee cd's uit, die inmiddels uitverkocht zijn. Kant'ooi, met linksboven Arie Damman. Door je belangstelling voor dialect werd je op een gegeven moment bestuurslid van De Zeeuwse Dialect VerĂªnigieng? Ja, ik ben graag ingegaan op het verzoek in 2002 om toe te treden tot het bestuur van de ZDV. In de afgelopen jaren heb ik een duidelijke ontwikkeling meegemaakt in de manier waarop getracht wordt de streektaal te bewaren en te promoten. Door de gevolgen van een hersenbloeding in 2008 heb ik mijn activiteiten voor de streektaal helaas moeten beperken tot het bestuurslidmaatschap van de ZDV.

Nehalennia | 2012 | | pagina 46