De gedenksteen voor het Slingerbos uit 1954, met sokkel uit 2003. Aflevering 179 voorjaar 2013 1 februari 1953 en herbouwd door de gemeente Voorburg onder leiding van de Rijksdienst voor Monumentenzorg'). Het weer zat echter behoorlijk tegen. De vrouw van Voorburgs burgemeester dr. J.W. Noteboom zou na de onvermijdelijke toespraken de openingshandeling verrichten door het wegtrekken van de gemeentevlag. Wegens het noodweer werd echter de wandeling naar het Slingerbos afgelast, zodat het bij één onthulling bleef, 's Avonds bood Voorburg nog een muziekprogramma aan in de Sint- Nicolaaskerk. Er brandden kaarsjes op de banken, die voor sfeer zorgden in de door de Ramp gehavende kerk. De Voorburgse burgemeester stelde op deze dag namens zijn gemeente ook nog eens tweeduizend gulden ter beschikking voor de restauratie van de kerk. Het noodweer dat het vriendschapsfeest van Brouwershaven en Voorburg in de war stuurde trof diezelfde zaterdag ook andere evenementen, zoals het slot van de meerdaagse landbouwmanifestatie die de Zeeuwsche Landbouw Maatschapij in Goes organiseerde: het feestterrein op Klein- Frankrijk werd geteisterd door harde wind en felle hagelbuien, die enige ravage aanrichtten: een aan de fruitteelt gewijde stand zeeg ineen en een reclamebord van 'Huizinga's Hangkettingen' koos het luchtruim. In 2003 is de gedenksteen in het Slingerbos op initiatief van de stadsraad gerestaureerd en van een sokkel voorzien door Restauratieatelier Kemperman uit Roosendaal, dat kort tevoren ook het beeld van Brouwershavens beroemde zoon Jacob Cats had hersteld. De letters in de steen werden opnieuw uitgeslepen en wit gemaakt, zodat de tekst weer goed was te lezen. Keersluis Na de Ramp legde men bij de ingang van de haven een keersluis aan, de eerste in Zeeland na de Ramp. De sluis werd op 9 oktober 1957 officieel in gebruik gesteld door minister J. Algera, dezelfde die zo'n grote rol speelde

Nehalennia | 2013 | | pagina 12