Aflevering 179 voorjaar 2013 Tonnenmagazijn Bij de buitenmuur van het Tonnemagazijn geeft een vloedmerk aan dat het waterpeil in de Rampnacht reikte tot 1,80 meter. Ook aan de muur van de 'School met de bijbel' is een vloedmerk aange bracht. Het Tonnen magazijn draagt ook een vloedmerk ter herinnering aan een vloed op 23 decem ber 1892. Op Schouwer,- Du iveland is er nog veel dat aan omingen herinnert. Op dit Tonnenmagazijn z m sformvloedkenmerken aangebracht van de schillende overstromingen. De trappen voor stadhuis worden in 1953 weggeslagen, de Nicofaas kerk heeft ook veel te lijden gehad van de Ramp in dat jaar 2. StORMVLOeO 1953 bij de totstandkoming van het Deltaplan. Deze Friese ARP-politicus en staatsman was minister van Verkeer en Waterstaat in de kabinetten Drees III en Drees IV. Na de Ramp was hij verantwoordelijk voor de plannen tot dijkherstel. Daarna, in 1958, bracht Algera de Deltawet tot stand. Gedenksteen bij de keersluis. Dreigende herhaling Op het Havenplein kwam het water tijdens de Ramp 1,50 meter hoog te staan. Aan het einde van het volgende jaar dreigde een volgende watersnood. Van 21 tot 24 december 1954 woedden twee noordwesterstormen, met een tussentijd van ongeveer anderhalf etmaal. Na een zeer strenge winter was een nog lang beruchte slechte en natte zomer gevolgd, en nu dit! Het communistische 'volksdagblad' De Waarheid pakte zoals andere kranten op vrijdag 24 december 1954 breed uit naar aanleiding van de jongste stormen. Een kop luidde: 'Duizenden stonden angstig aan de dijken. Zeeland en Zuid-Holland opnieuw 'watersnoodgebied'.' Over Brouwershaven schreef het blad: 'Deze gemeente, die by de stormramp zwaar werd geteisterd wordt, als de storm blijft aanhouden, critiek. Door tijdig ingrijpen van de bevolking kon de dam aan de haven tydens de vloed van vanmiddag behouden blyven. In verscheidene huizen is het water de woningen reeds binnengedrongen'. Gelukkig bleef een 'echte' Ramp zoals in het voorgaande jaar uit.

Nehalennia | 2013 | | pagina 13