Aflevering 179 voorjaar 2013 23 oversteek naar 'De Polder' maken. Bijna zestien jaar lang moest hij nog tegen de sterke stroom optorsen om zich daarna voor stroom naar de fuik aan de overkant te laten glijden. Als men pech had, dan klonk het in de ether: 'Het veer Anna Jacobapolder-Zijpe is wegens mist tijdelijk uit de vaart.' Dan was er vanaf 1965 maar één oplossing. Omrijden over het Hellegatsplein. Tot slot De pont bleef ondanks steeds stijgende tekorten met steun van de overheid in de vaart totdat de Philipsdam op 6 juli De motorpont 1988 officieel in gebruik werd genomen. Op de laatste dag mochten alle 'Zijpe'. passagiers gratis met de pont mee over het plaatselijk 40 meter diepe Zijpe. Voor genodigden voer de Zijpe onder begeleiding van twee sleepboten met twee autobussen aan dek de Krabbenkreek in om op de rede van Sint Philipsland afscheid te nemen van de bewoners. De Philipsdam nam de taak van het veer over; de veerdienst was geschiedenis geworden. Op die 6e juli 1988 daverde een kanonschot over het stille Zijpe en was er een lichtflits: het veer Anna Jacobapolder-Zijpe was niet meer. Restaurant 't Veerhuis Op 6 juli 1988 ging de veerpont uit de vaart. En dat leek het einde van het Veerhuis, op deze unieke plek met een prachtig uitzicht. Echter, na een grondige verbouwing opende de familie Moerland het Restaurant 't Veerhuis op 25 maart 1992. In 2007 werd naast het restaurant nog een hotel met twaalf kamers geopend. Vanuit de kamers kan men genieten van een prachtig uitzicht over het Zijpe, Mosselkreek en de Zeelandbrug. Het oude haventje, de voormalige tramhaven, kreeg ook een nieuwe bestemming. Er worden nu hangcultuurmosselen gekweekt. In het mosselseizoen staan ze bij de familie Moerland op de kaart evenals andere visspecialiteiten. Vermeldenswaard is ook dat er vooral in de zomermaanden duikactiviteiten te zien zijn op de zuidpier van de haven, verder verzamelen zich hier veel vissers en dagjesmensen. Bronnen A. Dijkers, De Rotterdamse Tramwegmaatschappij op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden (Leiden 1971). Heemkundekring Philippuslandt. ^TRTT

Nehalennia | 2013 | | pagina 25