m Andere voorbeelden 28 Aflevering 179 voorjaar 2013 Poortvliet a. Bodemgesteldheid: Armwei, Bitterhoek. b. Begroeiing: 't Bosje, Boswei, 't Biezeweitje, 't Klein Bosje en Hooiwei. c. Vorm van het perceel: 't Alsje (Halsje), 't Bieletje, Geerhoek, Hoekstik, 't Lange Stik, 't Strijkijzer, Kromme Meet en Korte Blokje. d. Vroegere eigenaar of gebruiker: Arent Huygenhoek, Dankert Witsenhoek, Lau Cipierenhoek, Pier Boldershoek, Jan Uul, Ko Buuk, Maria Verburg, Simon van Tiggele en Ubrechtje (Hubrechtje). En wat te denken van 't Hazenkot, 't Hoepelbos, Krombeen, Mietje de Lange, Rode Mie, Oost-Indië (naar de ligging ver van de bewoonde wereld), De Spekweie (vanwege de vettige vruchtbare grond). Verder waren er natuurlijk verwijzingen naar de bijbel, zoals Jeruzalemsdreef. Sint-Annaland a. Bodemgesteldheid: Annewas (aangewassen grond, voorgrond). b. Begroeiing: Ruigendijk. c. Vorm van het perceel: geen veldnaam gevonden. d. Vroegere eigenaar of gebruiker: 't Kerkeblok, Louwershoek, Hoek van Bruinzeel, Klooster, Domineesdijke en Polder van Zandee. Verder noemen we nog: Boer op Zee, Spookwegje en d'n Ouwen Job. Scherpenisse en Westkerke a. Bodemgesteldheid: de Vetweie en de Zandput. b. Begroeiing: Abeelhoek, de Boomwei, Jeneverwei, Klaverwei en 't Tenenbosje. c. Vorm van het perceel: de Biele, 't Dwarsweitje, Gerenhoek, Korte Blok, Kromme Vroon en de Laarze. d. Vroegere eigenaar of gebruiker: Arend Hendikshoek, Dankersblok, Mattheushoek, Willem Jansenhoek en Wolfershoek. Verder: Assiebak, Beerput, Blokje, 't Bogerdje, Domineeshof, de Juffrouw en Koffieblok. Met dank aan de tientallen medewerkers/sters die destijds aan dit project medewerking verleenden. In het bijzonder de heer J. Duijzer uit Tholen, die zo bereidwillig was de gegevens op het Thoolse gemeentearchief te verzamelen en ons toe te zenden. De molen van Sint-Annaland (foto Jopie Meerman).

Nehalennia | 2013 | | pagina 30