m Het belooft een gevarieerd programma te worden. De organisatie hoopt veel 32 Aflevering 179 voorjaar 2013 vrienden en bekenden te mogen begroeten. VAN DE ADVISEUR STREEKTALEN In t Zeeuws: Zing Zeeuws 16 november lijkt al ver weg maar in de vorige Nehalennia kon u nog niet le zen wie de winnaar was van dit tweejaarlijkse evenement. Ondertussen hebt u in de pers wellicht al gehoord of gelezen dat de winnaar voor de tweede keer Ries de Vuyst werd met het prachtige nummer deuhroeisteên. De avond in Terneuzen vloog voorbij. 14 nummers volgden elkaar in snel tempo op en de sfeer zat er goed in. Tonny Dieleman zorgde voor een goede opvolging van de verschillende nummers. Ellen Shae bracht een eigen nummer en zong de tekst van Johnny Contant die door omstandigheden had moeten afhaken. Ook twee niet-Zeeuwen waagden zich dit jaar aan Zing Zeeuws. Ra mon probeerde het Wasschapelse dialect onder de knie te krijgen en Sven van Rijswijk zong over de Zeeuwse taele met haar typische kenmerken die opvallen voor niet-Zeeuwen. Oude (de Deurdouwers, Stikhewoon, Ries de Vuyst) en minder oude (Blauw, Krapuul, Pier en Co) ratten in het vak, maar ook nieuwkomers zoals Jilles en Blauw brachten prachtige nummers. Jan Lauret schreef een tekst en liet die uitvoeren door Knock on Wood, wat een heel mooi nummer werd. De tekst van Rens IJzelenberg werd uitgevoerd door Krapuul. Maar uiteindelijk kreeg Ries de Vuyst de hoofdprijs. Ook vo rig jaar kaapte hij de hoofdprijs weg. We vragen ons nu al af wie hem over twee jaar buitenspel zet. Of misschien heeft hij dan wel een plaats in de jury. Het is de bedoeling in 2014 een nieuwe Zing Zeeuws te organiseren. Als het kan, gaan we dan in het noordelijke deel van Zeeland de finale wedstrijd avond organiseren. Wie zin heeft om mee te helpen aan de voorbereiding van dit evenement, kan zich altijd melden bij de adviseur streektalen of bij de Zeeuwse Taele. Een mooi sfeerbeeld van Zing Zeeuws 2012 vindt u op de website van de SCEZ (http://www.scez.n1/6/streektalen/56/streektalen/416/zing" zeeuws-2012), waar een filmpje van Omroep Zeeland te zien is. Omroep Zee land bracht in de week voor het evenement elke ochtend een radio-inter view met een deelnemer of iemand van de organisatie en op maandag kwam het evenement uitgebreid aan bod op tv in editie 2012. Het evenement werd mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland en het Delta Zeelandfonds In 't Zeeuws: Uutgesproken Zeeuws Vorig jaar besliste de Zeeuwse Taele niet enkel aandacht te besteden aan de gezongen vorm van het Zeeuws. Zeeland heeft immers ook een rijke traditie wat vertellers betreft, al dan niet verenigd in vertelgroepen. Om mensen die niet kunnen of willen zingen ook de kans te geven hun dialect te gebruiken, is beslist om in de onpare jaren een vertel wedstrijd te organiseren. Vanaf half februari tot 1 mei kan iedereen een verhaal opsturen dat hij of zij op de finaleavond wil komen vertellen. Verhalen van ongeveer 2000 woorden (ver- telduur ongeveer 10 minuten) kunnen tot 1 mei ingestuurd worden via mail naar uutgesprokenzeeuws@scez.nl of per post naar SCEZ - Uutgesproken Zeeuws - postbus 49 - AA 4990 Middelburg. De tien genomineerde verhalen

Nehalennia | 2013 | | pagina 34