5> 34 Aflevering 179 voorjaar 2013 van de schommel, waarbij de gegevens van alle zuidelijke provincies op een kaart werden gevisualiseerd. Na het afwerken van het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten zal het mogelijk zijn om dergelijke taalkaarten te maken op basis van het jarenlange wetenschappelijke werk dat door vele mensen is verricht met de hulp van vele vrijwilligers. Nederlandse Dialectendag 2013 De Nederlandse Dialectendag vindt dit jaar plaats in Hasselt (Belgisch- Limburg) op 28 september (en niet in maart zoals dat vroeger het geval was). Het thema is streektaal en digitalisering. Meer nieuws hierover in het volgende nummer van Nehalennia. Wilt u zeker geïnformeerd worden, stuur dan een mail naar de adviseur. Zij houdt u dan op de hoogte wanneer u kunt inschrijven. Dat zal wellicht vanaf mei-juni kunnen. Veronique De Tier UIT DE REGIO'S Samen lappen we het In het seizoen 2012 hing Door ons gedaen'in De Meestoof. Mede door de aankondiging hiervan in het Museumkaartboekje leverde dat een behoor lijke stijging in het bezoekersaantal op. Van heinde en héél ver kwam men naar DOG kijken. Als één van de twee ambassadrices van de DOG had ik het genoegen om de opbouw van deze tentoonstelling te begeleiden en bij de opening het verhaal van deze langste merklap ter wereld te mogen vertel len. Over wat er zoal gebeurd was met DOG sinds deze langste merklap ter wereld (125,62 m) op 2 december 2000, in het jaar van textiel, aangeboden werd aan de Provincie Zeeland. De vele exposities, allereerst in Middelburg, daarna in Tholen, Hulst, Zierikzee, Openlucht Museum Arnhem, Overpelt België, Biervliet, Bayeux Frankrijk, Goes, Satsebo Japan, Nagasaki Japan en toen in SINT-ANNALAND. Kun je in een mooier rijtje staan als museum? Twee dagen na de officiële opening vroeg penningmeester Piet van Dijke me of ik zijn grote wens, liever gezegd 'droomwilde waarmaken? Hij wist dat ik samen met Mia Elmont, de andere ambassadrice van DOG, het maken van deze lap had begeleid. Zijn droom was het om samen met de Thoolse bevol king een echte Thoolse/Meestoof-lap te maken en die in 2013 te presenteren ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Streekmuseum De Meestoof. En of deze geboren en getogen 'deroolse' het maar op zich wilde nemen om dit Thoolse' project te ontwikkelen, gestalte te geven en te begeleiden. Hij wist er zelfs al een naam voor. Ik moest terugdenken aan 2000 toen Mia Elmont en ik vanuit het Buro Provinciaal Muse- JacdhesDeHillij "ft IS89 ff*

Nehalennia | 2013 | | pagina 36