Tholen. Met man en macht werden de lappen aan elkaar gezet, gezoomd, gevoerd en van klittenband voorzien. Intussen waren alle doeken gefotogra feerd en kon er aan het boekje gewerkt worden. Er moest ook een ophang- systeem komen, liefst verplaatsbaar, zodat de lap in de winter ook elders geëxposeerd kan worden. Om dit alles te bekostigen zochten we sponsors. Deze konden tegen een vergoeding hun naam of logo op de lap laten bordu ren. Ook dat lukte, op het einde van de lap zijn de sponsorlappen bevestigd. Deze lap, gemaakt door de oorspronkelijk van Stavenisse afkomstige Joke Keur, laat o.a. zien hoe haar vader, samen met andere mannen, 60 jaar geleden, in Stavenisse met roeibootjes mensen redden en hen in veilig heid brachten. Als eerbetoon aan die redders heeft ze op haar gedeelte de watersnoodramp van 1953 geborduurd. Ook de kralenbeursjes van Nellie Ruissen-Westveer en een schilderij van Willem Bruijnzeel (tentoonstellingen in 1994) gaf ze een plaatsje. Alle persoonlijke lappen vertellen hun eigen verhaal en vormen samen een boeiende herinnering aan al die '40 Meestoof- jaren'. M 'n bin zo gröös as 'n bezem\ U bent van harte uitgenodigd om vanaf 6 april tot eind oktober een kijkje te komen nemen in De Meestoof. Naast de ongeveer 24 m. lange 'Samen lap pen we het' zijn er nog andere tentoonstellingen te zien, o.a. over Thoolse landverhuizers' het watersnoodhuis en natuurlijk de vaste collectie met het schoollokaal, boeldag op de boerderij, landbouwschuur, wagenhuis, smede rij, merklappen, meekrap, collectie Chris Lanooy en speelgoed, puzzletoch- ten voor kinderen, enzovoort. Eef de Jonge-Everaert Schouwen-Duiveland In memoriam Anne Fré van de Zande-Vleugels Schutter Op 14 januari 2013 overleed mevrouw Anne Fré van de Zande-Vleugels Schutter te Nieuwerkerk. Ondanks het feit dat ze uit een familie van art sen stamde volgde ze dit patroon niet, maar ging ze in Utrecht sociologie studeren na haar H.B.S.-tijd in Zierik- zee. Hier kwamen haar bestuurlijke capaciteiten al tot uiting. Na haar studietijd nam ze samen met haar man de huisartsenpraktijk van haar ouders in Nieuwerkerk over. Drukke jaren volgden voor het jonge gezin. Maar toen de kinderen groter werden, kwam er meer tijd vrij voor allerlei bestuurlijke functies. En dat waren er heel wat. Zo kon het gebeuren, dat één van de kinderen een telefoontje aannam, waarin werd gevraagd naar de voor zitter van een bepaalde organisatie. Nooit van gehoord, zeker een verkeerd telefoonnummer. Behalve dat was ze ook lid van de gemeenteraad. Anne Fré van de Zan- de-Vleugels Schutter. En onze leden kennen haar als voorzitter van onze ver eniging. Ik herinner me nog de warme sfeer, die ze wist op te roepen op de dialectdagen in de Vroone in Ka- pelle. Het voelde als een warme deken. Groot was haar aandeel aan de Regioboeken en het Supplement van het Zeeuws Woordenboek. Ook aan de jubileumuitgave over kinderspelen in Zeeland ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de vereniging droeg 36 Aflevering 179 voorjaar 2013

Nehalennia | 2013 | | pagina 38