SVSK€enWISK€ DE LAAIENDE UNIES Aflevering 180 zomer 2013 33 Zeeland, het waterschap en Zeeland Seaports. In veel gevallen werd de uitvoering geregeld door de Dienst Landelijk Gebied. Fort Sint-Jacob bij Koewacht (foto Ludo Goossens, Vildaphoto in Fort Liefenshoek en Naast fysieke inrichtingsprojecten hebben de Interregprojecten ook nog andere producten opgeleverd. In de meeste gevallen werden deze samen met de overige (Vlaamse) projectpartners gerealiseerd. Het gaat dan om: de oprichting van museum Het Bolwerk in IJzendijke en informatiecentra In Zeeuws-Vlaanderen zijn vier uitvoeringsgerichte projecten met betrekking tot de Staats-Spaanse Linies gerealiseerd, te weten: Interreg III - Staats-Spaanse Linies I (2004-2008), Interreg IV - Forten en Linies in Grensbreed Perspectief (2009- 2013), Staats-Spaanse Linies ihkv Nationaal Landschap (2006- 2010) en POP2 - Passageulelinie, Landschappelijke beleving (2012-2013). Hierin werden de volgende linie-elementen (gedeeltelijk) gereconstrueerd: Forten Sint-Joseph, Sint-Jacob en Sint-Livinus (Koewacht), Olieschans (Aardenburg), Batterij Zwartenhoek (Westdorpe), Hans Vrieseschans (Oostburgsche Brug), Fort Berchem (Terhofstede) en de liniedijk onder IJzendijke. In andere gevallen is gekozen voor een landschappelijke accentuering van het verdedigingswerk, zoals bij de Bordeelschans (Draaibrug), Mauritsfort, Fort Sint-Jan (Zuiddorpe), Marolleschans (Nieuwvliet), Fort Nijevelt en redoute Spek en Brood (Oostburg) en een vijftal locaties langs de Passageulelinie tussen Bakkersdam en De Ponte. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de restauratie van de Oostbeer bij Philippine. Over de wallen van Hulst werd een rolstoeltoegankelijk pad aangelegd en verspreid door Zeeuws-Vlaanderen zijn ruim 30 informatiepanelen geplaatst (allemaal in de huisstijl). Damme, de publicatie van het Omslag van het stripalbum 'Suske en stripboek Suske en Wiske en Wiske en de Laaiende Linies'.

Nehalennia | 2013 | | pagina 35