m wm Aflevering 180 zomer 2013 ilW Zeeuwse Sien. In memoriam M.P. de Bruin Op 27 april overleed in de leef tijd van 90 jaar ons ere-lid Ma- rinus Pieter de Bruin. Ruim tien jaar was hij onze voorzitter. Na het overlijden van Rika Ghijsen was hij de man die de vereniging nieuw leven inblies. Dat is ook niet zo verwonderlijk, want Zee land, de Zeeuwse dialecten en de volkskunde lagen hem na het hart. Samen met mw E.J. van den Broecke-de Man zocht hij naar nieuwe bestuursleden in de Zeeuwse regio's. Dat lukte, want M.P. (zo werd hij meestal aangeduid) was bijzonder goed op de hoogte van het reilen en zeilen in het Zeeuwse. Onder zijn voorzitterschap kwam de reeks regioboeken van de grond. Bijna wekelijks bezocht hij mw. Van den Broecke in Vlissingen en werd de stand van zaken doorgenomen. Ik was daar ook wel eens bij. Gelukkig was hij hoofd van het Zeeuws Documenta tiecentrum. Hierdoor werd veel dialectmateriaal tijdelijk overgebracht naar Vlissingen. Ook werden er veel geluidsopnames gemaakt door dit centrum, die dienstbaar waren voor het dialectonderzoek. In die tijd regelde de heer De Bruin veel zaken voor onze vereniging met zijn centrum. Over de Zeeuwse dialecten, volkskunde en onze vereniging heeft M. P. de Bruin ook veel geschreven. We herdenken hem in dankbaarheid. De heer en mevrouw Bas Oele en Koos Oele-Leijs (beide ere-leden) vertegenwoordig den onze vereniging tijdens de uitvaart op 2 mei. R.W. 178 zijn veel reacties gekomen op de wintervoeding. Warm aan bevolen die antwoorden eens door te nemen, op het eind van deze Nehalennia. Graag ontvan gen we op deze antwoorden uw reactie. JAARVERSLAG 2012 1. Algemeen De Zeeuwsche Vereniging voor Dialectonderzoek, opgericht 13 april 1929, stelt zich als doel het bevorderen van de belangstelling voor, en de bestude ring en het gebruik van de streektaal en volkscultuur in Zeeland en op het eiland Goeree-Overflakkee. Haar werknaam is 'Zeeuwse Dialect VerĂªnigieng', afgekort tot ZDV. De vereniging streeft dit doel na door: a. een verbinding tot stand te brengen tussen personen en instellingen, die belangstelling hebben voor dialect en/of volkscultuur, die mee wil len werken aan de activiteiten van de vereniging, die behulpzaam willen zijn bij het verzamelen van materiaal en het verstrekken van inlichtingen betreffende streektaalverschijnselen en volkscultuur of die de vereniging financieel willen steunen. 43

Nehalennia | 2013 | | pagina 45