46 Aflevering 180 zomer 2013 4. Leden Iedereen kan lid van de vereniging worden. Het lidmaatschap wordt verkre gen door aanmelding bij de ledenadministratie en de daarop volgende beta ling van de jaarlijkse contributie. Het lidmaatschap eindigt bij overlijden, door opzeggen voor 1 december of door royement op voorstel van het be stuur als het lid tegen het belang van de vereniging handelt of handelde. 5. Activiteiten We geven hier een kort overzicht van de meest relevante activiteiten. 5.1 Kwartaalblad Nehalennia Van Nehalenniahet mededelingenblad van onze Verênigieng en de Werk groep CultuurHistorie, verschenen vier afleveringen. In dit blad werd uit voerig verslag gedaan van de activiteiten die er binnen de vereniging plaats vonden. Hoewel de naam van het blad niet wijzigde, kreeg onze partner drie jaar geleden een andere naam: Werkgroep CultuurHistorie. Verder is Neha lennia een podium geworden voor de presentatie van verhalen, gedichten en columns in de diverse Zeeuwse dialecten. Ook geeft het bestuur verslag van vergaderingen en worden activiteiten in de streek uitvoerig aangekon digd en besproken. 5.2 Onze website Het hele jaar was het stil op onze website. Onze actieve website-beheerder, Pascal Broekhoven nam half september 2011 de site onder handen en actua liseerde deze regelmatig: www.zeeuwsdialect.nl 5.3 De vragenlijsten Deze worden vier keer per jaar samen met Nehalennia verspreid en versla gen van de beantwoording hiervan verschijnen ook in Nehalennia. De vra genlijsten verschijnen sinds de lente tevens op onze website. Op deze wijze kan een ander en groter publiek bereikt worden. In 2012 werd voornamelijk het thematische onderzoek voortgezet. In 2012 is een begin gemaakt met het systematisch opvragen van diverse onderwerpen die de Zeeuwse volks cultuur raken. Deze onderwerpen werden in de jaarvergadering van 20 okt. 2012 gepresenteerd. Sinds dit jaar werken we niet meer met losse vragenlijsten in Nehalennia, maar met integraal opgenomen lijsten. 5. 4 De Zeeuwse Taele De Zeeuwse Taele is een stichting, opgericht op initiatief van onze vereni ging, met als doel het uitvoeren van speciale projecten op het gebied van dialect. Onder andere organiseert de stichting om de twee jaar, een wed strijd onder de naam 'Zieng Zêêuws'. Onze penningmeester, Jaap Murre, nam medio 2012 het voorzitterschap van de Zeeuwse Taele over. 5.5 Thoolse editie Het is de bedoeling dat jaarlijks een regio in de schijnwerper gezet wordt. Eind 2012 werden daarvoor de eerste stekken gestoken en werden contac ten gelegd met verenigingen en leden op Tholen. In maart 2013 verscheen Nehalennia met speciale aandacht aan dialect en volkskunde op Tholen en Sint-Philipsland.

Nehalennia | 2013 | | pagina 48