48 Aflevering 180 zomer 2013 geheel werd muzikaal omlijst met streektaalzang en muziek. De jaarlijkse dialectdag, nu op 20 oktober 2012, was weer een groot succes dank zij de medewerking en het optreden van diverse leden van onze vereniging. Het afgelopen jaar zal dan ook bij ons blijven voortleven als een jaar waarin zowel in de provincie Zeeland als op Goeree-Overflakkee, het gebruik van de streektaal alom werd bevorderd. De secretaris, De voorzitter, Rinus Willemsen Adri Scheele UIT DE REGIO'S Cursisten 'TAAL EN DIALECT' droegen hun verhalen voor Weer organiseerde de Historische Vereniging voor Goeree-Overflakkee 'De Motte' in het afgelopen winterseizoen een cursus Taal en Dialect. Er waren dit seizoen zes deelnemers, die op vijf cursusavonden niet alleen theore tische kennis opdeden over de dialecten, maar ook zelf aan de hand van opdrachten aan het verhalenschrijven zijn gegaan. De resultaten mochten er weer zijn! Donderdagavond 21 maart was het zover. De cursisten van 'meester' Pau Heerschap mochten in het Museum 'Raad en Polderhuis' van Ouddorp de verhalen in hun eigen dialect ten gehore brengen. Na vijf avonden onder richt te hebben gehad over allerlei wetenswaardigheden betreffende de dialecten, kwam nu het moment suprème: het voordragen van de eigen ver halen in dialect. Vol verwachting zaten familieleden, vrienden, oud-cursisten en bekenden in de trouwzaal van het museum te wachten op wat komen ging. Pau heette allen van harte welkom en vertelde iets over het verloop van de basiscursus Taal en Dialect. Jany van Hassent beet de spits af in het dialect van Ooltgensplaat met haar De geslaagden met verhaal over een oude kennis die er helaas niet meer was. Ze eindigde met meester Pau een verrassende pointe: het bleek een oude schuur te betreffen. Ook haar Heerschap. eigentijdse sprookje met een leuke dialoog tussen twee poezen en haar spannende verhaal over de reis en het verblijf in een Rotterdams ziekenhuis van een Plaets' meisje in de tijd dat hier op het eiland nog geen ziekenhuis was, werden door het publiek gewaardeerd. Coby Braber verraste in Dirkslands dialect met een boei end verhaal over drugsmokke laars op het Oudddorpse strand en de spannende ontknoping van dat drama. Ook haar prachtige dialoog tussen tweelingzusjes over hun vrijers oogstte veel waardering. Haar voordracht was heel levensecht. Kees den Eerzamen uit Goeder eede had als een ware cabaretier met zijn anekdotes over Goe-

Nehalennia | 2013 | | pagina 50