m so fn □c rati Heerschap of een aeven'ie stoppe'. Dat was nog in de tijd dat er geen doodsdreigende boodschappen op de pakjes sigaretten of shag of op sigarendoosjes stonden. Over zo'n avondje wist mijn vader nog een leuke anekdote te vertellen. Het betrof hoofdzakelijk een herenvisite. Het was toen zo dat sommigen er lopende en anderen op de fiets naartoe gegaan waren. Het liep wat tijd betreft een beetje uit. Het werd zelfs laat. De gastheer was het zat en zei op een gegeven moment: 'De laopers kunne alvast wel god!' (De lopers kunnen alvast wel gaan.) Niet iedereen begreep het en de gastheer gaf een nog duidelijker hint: hij pakte de wekker van het bedsteeboord en begon die demonstratief op te winden. Ook ervaringen wat betreft 'op visite gaan'? Stuur ze ons of vul de vragenlijst in. We hopen er als redactie weer in geslaagd te zijn er een interessant en boeiend geheel van maken en wensen u weer veel lees- en kijkplezier. Pau Heerschap VERENIGINGSNIEUWS De afgelopen tijd is de website van onze vereniging vernieuwd. De teksten zijn aangepast en actuele foto's ingevoerd. Het geheel ziet er heel aantrekkelijk uit. Kijkt u ook eens op onze site: www.zeeuwsdialect.nl Op Schouwen-Duiveland is een actieve groep bezig een verhalenbundel op een CD te zetten die deze herfst nog op de markt zal komen. In samenwerking met de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland zoeken we nog naar een presentatiedatum, maar u leest hierover vast en zeker meer in de lokale kranten. Op Noord-Beveland wordt in samenwerking met mw. Fiona Hack (Wissenkerke) een hoorspel in dialect ontwikkeld, dat ook deze herfst op de markt verschijnt. Een primeur: een dialecthoorspel in het Zeeuws op CD. De statuten van onze vereniging zijn ruim dertig jaar oud en gericht op de totstandkoming van het Supplement. Daarom hebben we de doelstelling aangepast en verruimd. We verzamelen niet alleen dialectwoorden maar ook gegevens omtrent folklore, zoals dat destijds in de doelstelling van 1928/29 werd vermeld. We verzamelen straks niet alleen gegevens op het gebied van dialect en folklore, maar publiceren die ook. Sinds enige tijd is onze vereniging aangemerkt als een Algemeen Nut Beogende Instelling (Anbi). DaarDoor wordt uw donatie (niet contributie) aftrekbaar van uw inkomsten- of vennootschapsbelasting. Daarvoor is het per 1 januari 2014 nodig dat de statuten en het Huishoudelijk Reglement (HR) actueel zijn. In het HR worden zaken geregeld omtrent bestuursvergaderingen en de algemene jaarvergadering. Zowel de statuten als het HR komen in de komende algemene jaarvergadering ter sprake en worden voorgelegd om goedgekeurd te worden. Nehalennia is een kwartaalblad dat tot nu toe administratief was ondergebracht bij de Werkgroep CultuurHistorie van het Zeeuws Genootschap. Per 1 jan. 2014 legt penningmeester drs. Hans Nagelkerke die functie neer en komt de administratie bij onze vereniging. Dat betekent dat Aflevering 181 najaar 2013

Nehalennia | 2013 | | pagina 32