Aflevering 181 najaar 2013 33 6. Lid Kascontrolecommissie Als nieuw lid van de kascontrolecommissie zwijgt de vergadering. Het bestuur stelt voor mw. Catrien Koole. Afscheid wordt genomen van mw Jo Priem-Franse. 3. Ingekomen stukken en mededelingen De secretaris, Rinus Willemsen, meldt dat het afgelopen jaar het aantal leden dat de vragenlijsten invulde, bijna verdubbeld is. Dat is goed voor het lopend onderzoek. Hij geeft enkele voorbeelden van de antwoorden die op de lijsten kwamen. 4. Jaarverslag Het jaarverslag over het verenigingsjaar wordt onveranderd goedgekeurd, met dank aan de secretaris. De stoelenmatter op de Zeeuwse folkloristische markt. 5. Jaarrekening 2011 De penningmeester, Jaap Murre, geeft een overzicht van het financieel verenigingsjaar. Het ziet er volgens hem vrij gunstig uit. Mw Jo Priem-Franse doet verslag namens de kascontrolecommissie en stelt voor de penningmeester en bestuur decharge te verlenen over het boekjaar 2011. De vergadering gaat hiermee akkoord, ondersteund met een hartelijk applaus. Vervolgens krijgt de burgemeester van Middelburg het woord als inleidende speech op de benoeming van onze penningmeester tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. (Zie hiervoor verder het dagverslag). 7. Verkiezing nieuw bestuurslid Aftredend en niet herkiesbaar zijn de bestuursleden Arie Damman en Jaap Murre. In de vacature van de heer Damman kan tijdens deze vergadering niet worden voorzien. Als opvolgster van de heer Murre, meldt zich mw. P. van Hoeve uit Goes aan. Zij stelt zich aan de vergadering voor. Momenteel is ze penningmeester van de heemkundige kring 'Philippusland' op Sint-Philipsland en zij stelt de vergadering gerust met de afsluitende A' opmerking 'en daar I is het in elk geval goed gegaan'. De vergadering gaat met de benoeming akkoord. De voorzitter spreekt de vertrekkende Meermin, het lokaal van de bolclub van bestuursleden toe. Waterlandkerkje.

Nehalennia | 2013 | | pagina 35