VAN DE ADVISEUR STREEKTALEN 34 Aflevering 181 najaar 2013 Zij worden tot ereleden benoemd, ontvangen een certificaat en boeken als afscheidscadeaus. Voor de dames zijn er bloemen. Beide heren spreken hun dank en waardering uit voor de vereniging. Reglementair aftredend en herkiesbaar is mw. R. Nieuwenhuijse-Kleppe, die haar herbenoeming aanvaardt. 8. Verslag activiteiten Bestuurslid Pau Heerschap doet verslag van de verrichte activiteiten het afgelopen jaar. Hij staat daarbij stil bij het ontwikkelen van een CD met verhalen, per regio. Volgend jaar hopen we op de dialectendag een CD van Schouwen-Duiveland te mogen presenteren. Verder wijst hij op de doelstelling van onze vereniging, die naast dialect, ook aandacht vraagt voor de volksgebruiken. Daarmee hopen we het komend jaar aan de gang te gaan. Als voorzetje komen daarvan enkele onderwerpen na de vergadering ter sprake, zoals Strao, garnalen pellen, Nieuwjaarsduik, krulbollen en het verloren gegane 'de wete doen'. De voorzitter herinnert de vergadering aan het dialectkwartetten op 34 Terneuzense basisscholen, dat een vervolg kreeg in westelijk Zeeuws-Vlaanderen en mogelijk het komend jaar zal gedaan worden op alle basisscholen in het Land van Hulst. De houtsnijder aan het werk op de toeristenmarkt in Terneuzen. 9. Rondvraag Tijdens dit onderdeel vraagt de heer H. Blom uit t Renesse zich af of het aantal ereleden ook gevolgen heeft voor het financieel reilen en zeilen van onze vereniging. De kwinkslag wordt door de vergadering op gepaste manier glimlachend aangehoord. Vervolgens vraagt en krijgt mw. Jopie Meerman- Ottevanger uit Tholen het woord. Zij komt met een scala opmerkingen, wensen en bespiegelingen, die we in een apart hoofdstukje in Nehalennia dec. 2013 afdrukken. 10. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en wenst iedereen een genoeglijke dialectdag toe. Aldus goedgekeurd in de jaarvergadering van 19 okt. 2013. De secretaris, De voorzitter, Rinus Willemsen Adri Scheele Nederlandse streektalendag: Digi-streek-taal Op 28 september 2013 komen Nederlandse en Vlaamse streektaalliefhebbers weer eens samen. Deze streektalendag is eigenlijk het vervolg op de tweejaarlijkse ontmoetingsdagen die vroeger onder de

Nehalennia | 2013 | | pagina 36