Aflevering 181 najaar 2013 naam Nederlandse Dialectendag werden georganiseerd. Het thema dit jaar is digitalisering. In heel wat Nederlandse en Vlaamse streektaalorganisaties en -instituten is men volop bezig met digitalisering, een trend die al enkele jaren niet meer is weg te denken. Dat geldt uiteraard ook voor Zeeland. Kijk maar naar www.Zeeuwsewoordenbank.nl of naar de beeldbank of naar allerlei websites over van alles en nog wat. Op 28 september doet de Stichting Nederlandse Dialecten dan ook een poging om enkele van deze projecten een gezicht te geven. Het ochtendprogramma brengt een overzicht van wat er zoal gebeurt in de lage landen op dit gebied. Eén project krijgt wat meer aandacht. Het gaat om een Limburgs erfgoedproject waarin is geprobeerd allerlei variëteiten van de taal naar boven te halen en dit via filmpjes op het internet te tonen. In het workshopgedeelte komen allerlei andere projecten aan bod. Er is ook een streektaalwandeling en een rondleiding in de oude gevangenis van Hasselt (B.) Voor meer informatie verwijzen we naar de website van de scez en naar www.zeeuwseklapbank.nl. Deelname aan de dag kost 20 euro, koffie en lunch inclusief. Streektaal in de zorg Een van de projecten die in het najaar van start gaat is streektaal in de zorg. Bent u geïnteresseerd om mee te werken als vrijwilliger om dit project in het najaar mee te helpen opstarten in je eigen regio, laat dat dan even weten. Eind september/begin oktober wordt een bijeenkomst belegd om enkele onderdelen van het programma uit te testen in het veld. Interesse? Mail naar v.de.tier@scez.nl Uutgesproken Zeeuws Een twintigtal verhalen werd ingestuurd voor de verhalenwedstrijd die door de Zeeuwse Taele en de SCEZ werd georganiseerd. Zes van hen kwamen uiteindelijk op 14 juni 2013 op het podium in Sint-Maartensdijk. De winnaar werd Jopie Minnaard met een verhaal over haar dementerende moeder. Maar ook alle andere vertellers zorgden samen met haar voor een gevarieerde avond met heel leuke maar ook droevige verhalen. De SCEZ en de Zeeuwse Taele zijn zeker van plan met dit initiatief door te gaan. Een fotoreportage van deze avond vindt u binnenkort op www. zeeuwseklapbank.nl Nijntje in het Zeeuws Bij uitgeverij Bornmeer in Gorredijk verscheen eind augustus Nijntje an seê in 't Zeeuws. Het boekje is een van de klassiekers in de wereldberoemde reeks van Dick Bruna. Gezien de verbondenheid van Zeeland met de zee is het bijna vanzelfsprekend dat dit verhaal voor de Zeeuwse Nijn werd uitgekozen. Nijntje gaat met "vaoder Pluus naè de dunen en het strand en om de zeê te zien". "Nijn maèkt een eêl groat fort" en "goeng ze mie d'r eêmer schelpen zoeke", want Nijntje, opa en oma Pluis spreken Zeeuws dialect. Engel Reinhoudt heeft de tekst in het Zeeuws vertaald. Meer informatie bij uitgeverij Bornmeer info@bornmeer.nlISBN 978-90-5615-297-0. Belfort Sluis Eind september opent in het Belfort in Sluis een permanente

Nehalennia | 2013 | | pagina 37