m tentoonstelling over Sluis, J.H van Dale en in het verlengde daarvan 36 Aflevering 181 najaar 2013 de geschiedenis van de woordenboeken en de dialecten. In de dialectenafdeling wordt de Zeeuwse Klapbank, vroeger een reizende tentoonstelling, definitief verankerd. Verder is er een grote tafel waarop allerlei zaken over dialecten te vinden zijn, zoals dialectkaarten, foto's, krantenknipsels et cetera. Via twee dialectspelletjes kunt u uw kennis testen van zowel de Zeeuwse als de andere Nederlandse dialecten. In de woordenboekafdeling krijgt men een overzicht van de geschiedenis van de woordenboeken. En die brengen ons uiteraard bij J.H. Van Dale, die vooral bekend werd door zijn woordenboek, maar ook heel wat andere dingen deed. Het Sluis van zijn tijd en de man zelf krijgen dan ook ruim aandacht. De Stichting Johan Hendrik van Dale verzorgde ook vier filmpjes over de behandelde thema's. Zo is er een film over Sluis, over J.H. van Dale, over woordenboeken en over de Zeeuwse dialecten. Meer informatie binnenkort op www.zeeuwseklapbank.nl UIT DE REGIO'S Overlijden Bei Cok Op 16 juli overleed Bei Cok, de nestor van het Zeeuwse lied. We kennen Bei vooral van zijn liedjes, gedichten en verhalen. Jarenlang was hij actief op Zuid-Beveland en vermaakte hij honderden bewoners in verzorgingscentra. Tot op hoge leeftijd. Bei had een uitgebreid repertoire, waarbij hij zichzelf begeleidde. Zijn liedjes verschenen eerst op cassettebandjes, later op CD's. De onderwerpen zijn divers. Vooral werd hij bekend met zijn: Me binnen de Zeeuwen. Vorig jaar verscheen in Nehalennia (afl. 176) een uitgebreid interview over zijn activiteiten. Bei was een gezellige prater en een prima ambassadeur voor de Zeeuwse dialecten. Bij zijn uitvaart was een bestuursdelegatie van onze vereniging aanwezig. Ons medeleven gaat naar zijn familie uit. Bei Cok. IN GESPREK MET HENK BLOM UIT RENESSE We kennen Henk Blom van zijn stukjes in Nehalennia en van zijn optredens op verschillende dialectdagen van onze vereniging. Maar we weten ook, dat hij oorspronkelijk niet uit Zeeland komt. Dat intrigeert. Een aantal vragen. Henk, waar liggen jouw roots? Ik ben in 1935 in Nijmegen geboren en daar heb ik mijn jeugd doorgebracht. En om maar direct op die belangstelling voor dialect te komen: ja, daar ben ik zelf ook niet helemaal uit. Ik kan er maar naar raden. Mijn vader kwam uit Midden-Beemster in Noord-Holland en mijn moeder kwam uit Eibergen in de Achterhoek. Twee totaal verschillende dialecten. Zelf leerde ik op straat plat-Nijmeegs. Nu werd er thuis geen dialect gesproken, maar de Achterhoekers in de buurt zochten elkaar wel op en de familie uit Eibergen of Midden-Beemster kwam regelmatig

Nehalennia | 2013 | | pagina 38