Concept Huishoudelijk Reglement Aflevering 181 najaar 2013 Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek Biervliet, sept. 2013 Inhoudsopgave: Algemeen artikel 1,2 Bestuur en commissies artikel 3-17 Orde artikel 7 -10 Webmaster 17 Financiën artikel 18 - 24 Slotbepalingen artikel 26 Artikel 1. Naam en zetel 1.1. Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek en is statutair gevestigd te Middelburg. 1.2. De vereniging bezit volledige rechtsbevoegdheid. 1.3. De vereniging is ingeschreven in het verenigingsregister, dat gehouden wordt bij de Kamer van Koophandel Middelburg onder nummer 40.309.476. 1.4. De werknaam van de vereniging is: Zeeuwse Dialectverênigieng. Artikel 2. Verkrijging van lidmaatschap 2.1. De aanvraag voor het lidmaatschap wordt gedaan door zich te wenden tot de ledenadministratie van de vereniging. Artikel 3. De voorzitter 3.1. De voorzitter geeft leiding aan en houdt toezicht op de vereniging. Hij/ zij (hierna te noemen hij) heeft toegang tot alle commissievergaderingen of overige bijeenkomsten. 3.2. De voorzitter draagt zorg voor het naleven van de statuten, het huishoudelijk reglement en alle verdere regelingen en bepalingen. 3.3. De voorzitter is officieel woordvoerder van de vereniging. 3.4. De voorzitter leidt de vergaderingen en stelt daarin de orde van de dag vast, behoudens het recht van de Algemene Ledenvergadering om daarin wijziging aan te brengen. 3.5. De voorzitter heeft het recht de beraadslagingen te beëindigen, indien hij meent dat de vergadering voldoende is ingelicht. Hij is verplicht deze weer te hervatten indien een derde van de bij de Algemene Ledenvergadering aanwezige leden aangeeft dat de vergadering hervat dient te worden. 3.6. In geval van afwezigheid wordt de voorzitter vervangen door één van de overige leden van het dagelijks bestuur. Artikel 4. De secretaris 4.1. De secretaris voert de correspondentie van de vereniging, voor zover deze niet aan anderen is opgedragen. Hij/zij (hierna te noemen hij) draagt zorg voor het notuleren van de vergaderingen. Alle uitgaande stukken, voor zover niet digitaal, worden namens de vereniging door hem ondertekend. Hij is verplicht van de stukken (digitaal) afschrift te houden. 4.2. De secretaris draagt zorg voor het secretariaatsarchief. 4.3. De secretaris zorgt dat de Commissies hun jaarverslag op de gewone

Nehalennia | 2013 | | pagina 57