56 Aflevering 181 najaar 2013 Algemene Ledenvergadering uitbrengen. 4.4. De secretaris draagt zorg voor een ledenlijst of register, waaruit de aard van het lidmaatschap dient te blijken. De secretaris kan deze activiteit delegeren aan de ledenadministratie. 4.5. De administratieve afhandeling van de financiële of de ledenadministratie kan worden overgedragen aan, door het bestuur te benoemen, administrateurs). Artikel 5. De penningmeester 5.1. De penningmeester beheert de geldmiddelen. Hij/zij (hierna te noemen hij) draagt zorg voor de inning van de bijdragen en houdt boek van alle ontvangsten en uitgaven, zodanig dat de baten en lasten van de vereniging kunnen worden gekend. 5.2. Betalingen uit de verenigingskas worden door hem alleen gedaan na overleggen van behoorlijke kwitanties of declaraties, ondertekend door de secretaris of diens vervanger. Gelden, welke niet nodig zijn voor het bestrijden van lopende uitgaven, worden door hem beheerd overeenkomstig door het bestuur te stellen regels. 5.3. Op de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering brengt hij verslag uit van zijn beheer, tevens dient hij een begroting in voor het nieuwe boekjaar. Hij is verplicht aan de kascommissie inzage te geven van de kas en van alle boeken en bescheiden en ook overigens alle inlichtingen te verstrekken, welke de kascommissie van hem verlangt. Gelijke verplichtingen bestaan voor hem jegens het bestuur, dat hem te allen tijde ter verantwoording kan roepen. 5.4. De penningmeester draagt er zorg voor dat alle financiële stukken bewaard blijven overeenkomstig de wet. 5.5. De Algemene Ledenvergadering benoemt jaarlijks een nieuw lid van de Kascontrole Commissie. De zittingstijd van dat benoemde is drie jaar. 5.6. Voor de inning van de contributies benoemt het bestuur een administrateur die voor het beheer en de financiële uitgaven van Nehalennia zorg draagt en in de Algemene Vergadering daarvan verslag doet overeenkomst de penningmeester volgens artikel 5.1 t/m 5.4 en artikel 18. Artikel 6. Dagelijks Bestuur 6.1. Het Dagelijks Bestuur bestaat uit voorzitter, secretaris en penningmeester. 6.2. Het Dagelijks Bestuur behandelt die zaken, welke geen uitstel gedogen, alsmede die, welke het wordt opgedragen. Het deelt zijn besluiten ter bekrachtiging op de eerstvolgende bestuursvergadering mede. Artikel 7. Bijeenroepen en agenda van het bestuur 7. 1. Het bestuur komt ten behoeve van de uitoefening van zijn taak bijeen in de in de statuten bepaalde gevallen. 7. 2. De voorzitter bepaalt tijd en plaats van de vergadering. Een vergadering wordt, behoudens spoedeisende gevallen, gehouden binnen 14 dagen nadat het verzoek daartoe is ingekomen. 7. 3. De bijeenroeping geschiedt door de secretaris door middel van een schriftelijke of digitale oproeping aan de leden. De secretaris stelt voor iedere vergadering een agenda op, waarop de door de voorzitter en door de leden opgegeven onderwerpen worden geplaatst.

Nehalennia | 2013 | | pagina 58