Aflevering 181 najaar 2013 Ieder bestuurslid lid kan een onderwerp op de agenda doen plaatsen. Behoudens spoedeisende gevallen geschiedt de bijeenroeping en het rondsturen van de agenda ten minste 7 dagen vóór de te houden vergadering van de bestuursvergadering. De datum van een vergadering wordt op de voorafgaande vergadering reeds vastgesteld. Bij spoedeisende gevallen wordt hier van afgeweken. 7. 4. De secretaris draagt er zorg voor dat de agenda van de bestuursvergadering wordt toegezonden aan de bestuursleden van de dialectenvereniging 7. 1. Een bestuursvergadering kan slechts plaatsvinden indien ten minste de helft van het aantal zitting hebbende leden is opgekomen. 7. 2. Wanneer het vereiste aantal leden niet is opgekomen, wordt een nieuwe vergadering belegd op de in artikel 4 voorgeschreven wijze met dien verstande dat er slechts vierentwintig uren tussen de rondzending der convocaties en het uur der vergadering behoeven te verlopen. 7. 3. Deze laatste vergadering wordt gehouden ongeacht het aantal leden dat is opgekomen. 7.4. Indien de voorzitter afwezig is, zit een ander lid van het bestuur de bijeenkomst voor. Dit lid wordt door de voorzitter aangewezen. Bij gebreke van een aanwijzing zit het oudst benoemde bestuurslid voor. 7.5. De voorzitter van de bijeenkomst kan de vergadering schorsen. 7.6. De voorzitter van de bijeenkomst bepaalt de duur van de schorsing en het moment van hervatten van de bijeenkomst. 7.7. Bestuursleden worden geacht aanwezig te zijn bij de geplande vergadering en mogen, afgezien van bijzondere omstandigheden, maximaal twee maal per jaar afwezig zijn. 7.8.1 Bij ordesverstoring kan de voorzitter de betreffende persoon het woord ontnemen of hem verzoeken de vergadering te verlaten. 7.8.2. Bij weigering te voldoen aan dit verzoek, schort de voorzitter de vergadering. Artikel 8. Stemming 8.1. Alle bestuursleden hebben stemrecht. 8. 2. De bestuursvergadering beslist bij gewone meerderheid van stemmen, tenzij het reglement anders bepaalt. Over zaken wordt mondeling en over personen wordt schriftelijk gestemd. Blanco stemmen worden geacht niet te zijn uitgebracht. Stemmen bij volmacht is niet mogelijk. 8. 3. Wordt bij een stemming over personen bij de eerste stemming geen gewone meerderheid behaald, dan vindt herstemming plaats tussen hen die bij de eerste stemming de meeste stemmen kregen. Bij deze herstemming is diegene gekozen die alsdan de meeste stemmen op zich verenigd heeft. Indien de stemmen staken, beslist het lot. 8. 4. Bij staking van de stemmen over een door de bestuursvergadering te nemen besluit dat geen betrekking heeft op personen, wordt deze zaak op de eerstvolgende bestuursvergadering opnieuw aan de orde gesteld. Staken de stemmen opnieuw, dan wordt het voorstel geacht te zijn verworpen. Artikel 9. Agenda en verslag 9. 1. De secretaris is verantwoordelijk voor het opstellen van een agenda voor elke bijeenkomst en voor het verslag van elke bijeenkomst. De agenda

Nehalennia | 2013 | | pagina 59