Aflevering 181 najaar 2013 wordt tijdens de bijeenkomst vastgesteld. De voorzitter plaatst in ieder geval op de agenda: 9.1.1. de door een lid van het bestuur tijdig opgegeven onderwerpen; 9.1.2 het verslag van de vorige bijeenkomst. 9. 2. De secretaris is verantwoordelijk voor de verzending van de kennisgeving, bedoeld in artikel eerste lid, de agenda en eventuele overige stukken aan de leden van het bestuur. Dit gebeurt in beginsel voor het weekeinde voorafgaand aan de bijeenkomst en in ieder geval vijf werkdagen daaraan voorafgaand. 9. 3. De secretaris is verantwoordelijk voor het opstellen van een verslag zo spoedig mogelijk na een bijeenkomst. Een kort verslag van de bijeenkomst wordt zo mogelijk binnen een week na de vergadering aan de leden verzonden. Het bestuur kan besluiten dat beraadslagingen of besluiten over een of meerdere onderwerpen niet in het openbaar te maken gedeelte van het verslag worden opgenomen. 9. 4. Het verslag, bedoeld in het derde lid, wordt in de eerstvolgende bijeenkomst vastgesteld en relevante gegevens daarvan in de eerstvolgende aflevering van Nehalennia meegedeeld door de secretaris. Artikel 10. Onverwijlde besluitvorming Indien besluitvorming onverwijld gewenst is en besluitvorming niet langs reguliere weg kan plaats vinden, is de voorzitter - of bij zijn afwezigheid (in volgorde): het oudst benoemde lid van het bestuur dan wel het andere lid van het bestuur - gemachtigd te beslissen. Hij doet dit zoveel mogelijk in overeenstemming met de aanwezige of bereikbare leden van het bestuur. Artikel 11. Taakverdeling 1De voorzitter is voorzitter van het bestuur. Hij vertegenwoordigt de vereniging en is eerste aanspreekpunt. Hij is de bestuurder in de zin van de Wet op de ondernemingsraden. Hij is eindverantwoordelijk voor de Planning Verantwoording. Jaarplan en jaarverslag behoeven zijn goedkeuring. Hij is verantwoordelijk voor disciplinaire maatregelen voor de interne en externe communicatie en de klachtafhandeling. De voorzitter houdt de functioneringsgesprekken met de overige bestuursleden. Artikel 12 Vertegenwoordigen 12.1. De voorzitter en de secretaris zijn gezamenlijk bevoegd de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek in rechte te vertegenwoordigen. Zij mogen wettelijke verplichtingen aangaan, zoals het ondertekenen van de uitgaande stukken en het afsluiten van contracten. 12.2. De voorzitter en secretaris zijn tevens bevoegd de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek buiten rechte te vertegenwoordigen of doen vertegenwoordigen. Artikel 13. Machtiging 1. In het in art. 7 lid 4 bedoelde document is tevens opgenomen in hoeverre individuele bestuursleden binnen het bereik van hun portefeuille gemachtigd zijn namens het bestuur te beslissen. 2. Door het bestuur wordt een mandateringstabel vastgesteld, waarin is opgenomen, welke bevoegdheden door het bestuur aan andere functionarissen in het gerecht zijn gemandateerd.

Nehalennia | 2013 | | pagina 60