Aflevering 181 najaar 2013 18.4. Elke commissie benoemt uit haar midden een voorzitter en een secretaris. 18.5. De commissies staan, ieder op het hen toegewezen gebied, het bestuur bij in de vervulling van haar taak. De vergaderingen van de commissies kunnen worden bijgewoond door een afgevaardigde van en uit het bestuur. 18.6. De leden van commissies worden door het Algemeen Bestuur benoemd voor een zittingsperiode van 3 jaar. Het commissielid dient lid te zijn van de vereniging, of ouder/verzorger. Het bestuur doet hiervan melding op de website van de vereniging. 18.7. De commissies maken van hun vergaderingen verslag en dragen er zorg voor dat deze 14 dagen na de vergadering voor het bestuur ter inzage beschikbaar zijn. 18.8. De commissies dienen aan het eind van het seizoen en ruim voor het plaatsvinden van de Algemene Ledenvergadering hun plannen in voor het komend verenigingsjaar, zodat de penningmeester gelegenheid heeft om de plannen in de begroting van de vereniging op te nemen. 18.9. De begroting, eenmaal vastgesteld door het bestuur van de vereniging en later als zodanig geaccepteerd door de Algemene Ledenvergadering, is bindend voor de commissies. Indien enige commissie tussentijds wijziging wil van het toegewezen budget, dan dient de betreffende commissie vroegtijdig schriftelijk en met redenen omkleed het verzoek daartoe te richten aan het bestuur. Het bestuur doet over het wijzigingsverzoek uitspraak, welke bindend is voor de commissie. De uitspraak zal gedaan worden binnen een algemeen aanvaardbare termijn. 18.10. De Stichting De Zeeuwse Taele (ZT) is een dochter van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek (ZVD). Het bestuur van de ZT bestaat uit meer dan de helft bestuursleden die voorgedragen zijn door het bestuur van de ZVD. Artikel 19. De kascontrolecommissie 19.1. De commissie controleert de boekhouding van de vereniging. 19.2. De commissie controleert de contributieafrekeningen. 19.3. De commissie controleert het door het bestuur uit te brengen financieel jaarverslag. 19.4. De commissie brengt een schriftelijk verslag uit van de hierboven genoemde taken tijdens de Algemene Ledenvergadering. Artikel 20. Boekjaar 20.1. Het boekjaar loopt van 1 januari t/m 31 december. Artikel 21. Aanvang lidmaatschap 21.1. Door middel van het invullen en ondertekening, indien minderjarig mede door hun wettelijke vertegenwoordiger, van het inschrijvingsformulier en het versturen naar de ledenadministratie van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. 21.2. Het nieuwe lid, indien minderjarig de wettelijke vertegenwoordiger, verplicht zich hiermee tot het betalen van hiervoor van toepassing zijnde bedragen aan de vereniging conform de gekozen betaalwijze en verklaart zich tevens akkoord met de betalingsregels en overige voorwaarden uit de statuten en het huishoudelijk reglement van de vereniging.

Nehalennia | 2013 | | pagina 62