Aflevering 181 najaar 2013 21.3. Een nieuwe inschrijving kan desgevraagd schriftelijk door middel van ontvangstbevestiging worden bevestigd. 21.4. Het bestuur kan binnen 14 dagen afwijzend over de aanvraag tot het lidmaatschap beslissen, indien het meent dat het kandidaat-lid niet tot de vereniging kan worden toegelaten, om welke reden dan ook. De afwijzing zal, onder opgaaf van redenen, schriftelijk aan het kandidaat-lid kenbaar worden gemaakt. Binnen 14 dagen na dagtekening van de afwijzende beslissing van het bestuur, dient het kandidaat-lid schriftelijk zo hij dat wil, aan het bestuur kenbaar te maken, dat hij in beroep wil gaan bij de algemene ledenvergadering. Hij kan zich daartoe laten vertegenwoordigen door een persoon die gerechtigd is de algemene ledenvergadering bij te wonen. Wordt het kandidaat-lid niet toegelaten tot de vereniging, dan kan restitutie van contributie plaatsvinden, behoudens de in artikel 22 genoemde financiële verplichtingen. Artikel 22. Contributie en donaties 22.1. De in artikel 11 van de Statuten genoemde contributie wordt voor de leden vastgesteld. 22.2. Een lid dat zich inschrijft inde loop van het jaar, start met het betalen van de contributie per 1 januari van het lopend kalenderjaar en ontvangt alle Nehalennia's van dat kalenderjaar.. 22.3. Ereleden en leden van verdienste kunnen van het betalen van verenigingscontributie worden vrijgesteld, met inachtneming van de amateurbepalingen. 22.4. Nieuwe leden, die op het inschrijfformulier hebben aangegeven per incasso te willen betalen, ontvangen bericht van de data waarop geïncasseerd zal worden. 22.5. Weigering van de incasso. Wordt de incasso geweigerd, dan zal er getracht worden de incasso de eerstvolgende maand nogmaals te innen. Indien inning van de herhaalde incasso niet mogelijk blijkt, dan dient het lid er zorg voor te dragen dat het verschuldigde bedrag binnen veertien dagen na de betreffende incassodatum op de rekening van vereniging is bijgeschreven. In geval van een herhaalde weigering vervalt het recht op gespreide betaling en dient het lid het resterende bedrag binnen dertig dagen na dagtekening van de, hierop betrekking hebbende, herinnering te voldoen. De door de vereniging te betalen kosten verbonden aan geweigerde automatische incasso's zullen doorberekend worden aan het verantwoordelijke lid met een minimum van 0,50 per geweigerde automatische incasso. Artikel 23. Herinnering en uitsluiting 23.1. In geval van betalingsachterstand, ontvangt het lid een herinnering. Indien er kosten verbonden zijn aan het versturen van deze herinnering zullen deze doorberekend worden aan het verantwoordelijke lid. 23.2. Mocht, dertig dagen na dagtekening van de herinnering nog geen betaling zijn ontvangen, dan wordt het lid uitgeschreven Het lid ontvangt hiervan schriftelijk bericht van het bestuur. 23.3. In geval van uitsluiting zal het verschuldigde bedrag met 5,- administratiekosten worden verhoogd. De uitsluiting zal eerst worden opgeheven nadat aan alle verplichtingen is voldaan. 23.4. Bij geschillen ten aanzien van de tijdige betaling dient de administratie van de vereniging als uitgangspunt en is daarbij altijd leidend.

Nehalennia | 2013 | | pagina 63