Meldpunt! Een belangrijk uitgangspunt voor het lexicon voor toe komstig onderzoek zou mijns inziens dan ook een meld punt moeten zijn, waar nieuwe informatie en inzichten uit archeologisch en historisch onderzoek kunnen worden aangedragen en nieuwe objecten voor opname in het lexicon kunnen worden 'geballoteerd'. Hierdoor blijft het lexicon springlevend en up to date, en groeit mee met zijn tijd en de stand van het onderzoek. Drs. Ronald H.M. van Immerseel is als historicus en groen-erfgoedspecialist werkzaam bij Stichting in Arcadië in Amersfoort. Is kenner van, en publicist over met name historische buitenplaatsen. Literatuur Aa, A.J. van der, Aardrijkskundig woordenboek der Nederlanden II (Go- rinchem 1840). Bourgeois, J. en J. Semey, 'Kijken over de dijken. Luchtfotografische verkenning in de Vier Ambachten', in: Kraker, A.M.J. de, H. van Royen enM.E.E. de Smet, "Over den Vier Ambachten". 750jaar Keure 500jaar Graaf Jansdijk (Kloosterzande 1993), 149-156. Broeke, J.P. van den, Middeleeuwse kastelen van Zeeland (Delft 1978). Formsma, W.J., R.A. Luitjens-Dijkveld Stol en A. Pathuis, De Ommelan- der borgen en steenhuizen. Groninger Historische Reeks 2 (Assen 1986). Gilliodts-Van Severen, L., Coutumes du pays et comté de Flandre. Quar- tier de Bruges. Coutumes des petites villes et seigneuries enclavées. 4 dln. (Brussel 1890-1892). Gottschalk, M.K.E., Historische geografie van Westelijk Zeeuws Vlaande ren II. Van het begin van der 15' eeuw tot de inundaties tijdens de tachtig jarige oorlog (Assen 1968). Immerseel, R.H.M. van, 'Kastelen en buitenplaatsen in Zeeuws-Vlaan- deren', in themanummer Kastelen en buitenplaatsen van Nehalennia. Bul letin van de werkgroep historie en archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en de Zeeuwse Dialect Vereniging, afl. 152 (zomer 2006), 3-16. Lehouck, A.J.J.L en J. Vandevelde (red.), Een 'verdronken' herenhoeve te Schoondijke, Einsteinstraat. ADC Archeoprojecten rapport 1425 (Amers foort 2010).

Nehalennia | 2015 | | pagina 30