passen. Het bestuur wenst de statuten te verbreden en ook de volkskunde in het deltagebied als studieobject mee te nemen. In het bekende Zeeuws Woordenboek is immers niet alleen aandacht voor het dialect, maar ook voor de volkskunde. Daarom komen we beide domeinen in onze nieuwe doelstellingen tegen. Met notaris mr J. C. Poppe van het kantoor Axent in Terneuzen hebben we uitvoerige besprekingen gevoerd en is één en ander aangepast. Uitgangspunt waren de oude statuten. Tijdens de jaarvergadering op 17 okt. 2015 komen de nieuwe statuten in bespreking. De leden kunnen er nu al kennis van nemen. In de volgende Nehalennia leest u ze. 30 Dialectdag 2015 Op zaterdag 17 oktober 2015 zien we elkaar weer. Op de Zeeuwse Dialectdag in De Vroone te Kapelle. Het klinkt allemaal vertrouwd in onze oren. Het programma is in grote lijnen al vastgelegd. In de morgenuren kunnen we genieten van een voordracht die mw. em. Prof. Dr. Magda Devos houdt. Zij is een deskundige op het gebied van de Vlaamse dialecten en jarenlang verbonden aan het Woordenboek van de Vlaamse dialecten, dat in Gent wordt samengesteld. Maar mw. Devos is ook een deskundige op het gebied van de naamkunde en deze morgen gaat ze in op onze achternamen. Op de betekenis van onze familienamen en speciaal de Zeeuwse familienamen. Het belooft een boeiende lezing te worden. Voor genealogen natuurlijk ook een uitgelezen moment om deze lezing bij te wonen. Vandaar dat we de Zeeuwse stamboomonder zoekers van deze voordracht op de hoogte zullen stellen. Zijn er dan Zeeuwse familienamen? Jae, dienk mae an de familie Duvekot, Juun of Poppe. Ons bestuurslid drs. Peter Vleugel komt vervolgens met een folkoristisch onderwerp, in dialect voor het voetlicht gebracht. 's Middags komt de bekende groep uit het Land van Hulst, Ambras, ons met een uitgebreid muziekprogramma ver rassen. Volksmuziek met een toelichting in dialect. Om in de sfeer te komen is een bezoekje aan de website www.am- bras.info een aanrader. De groep viert dit jaar het 30-jarig bestaan. Een volgend jaar komen we weer met een Zeeuws dialectonderwerp. Dan staan het weer en het weerspreu ken Zeeuws dialect centraal. Hoogtepunt dit voorjaar was natuurlijk de presentatie van Raodiopraot, samengesteld en ingesproken door Jan Lauret. Het is een verzameling columns die na te lezen zijn. Jan bracht die eerder uit bij Omroep Zeeland. Ze zijn nu in een boekje opgenomen. Dertig in totaal, waarvan er vijftien zijn te beluisteren op een CD, die in het boekje is ingevoegd. Vanwege de brede sponsoring kunnen we dit boekje aanbieden voor slechts 12,95. Het eerste exemplaar nam Maikel Harte, streektaalbeoefe naar en conferencier, in ontvangst. Raodiopraot Ja, da was noh a wa. Eest natuurlik thuus 'n eel gedoe, wan eer a zoon boekje d'r is.... Da duur even oar. Moar allee 't is tér. T'is schoon hewor- den oor. Ut was in Terneuzen te doen hee, in de Paerestal, judder weten wè bi Maikel Harte. Noe kom ik van 't durp (Zaamslag), ik bin een stropielek- ker, mae dao was 'k nog nooit hewist. Noe was't oek nie makkelik te vinnen oar, Tuinpad, allee dat is volgens mien toch wè den Ofpad ee. Eihenlik moetn me as de Friezen ut 't er int Zeeuws-vlaams onder zettn. Wè klein, mao eel hezelligü! 'k geloven da dao nohal es een pinte gepakt word, leutig oar. Der waoren vee ménsen, vee meer as ak gedocht ao. Mensen van de Dialect vereniging vaneigen en oak van Nehellenia, ja dao schrief'k noe di stikje voo op verzoek. Onze buuren waoren d'r, goeie vrienden ook. Van de fermilie was m'n zuster der bie, de kinders mosten wérken, mao die aodden een kisje op laoten sturen mee wien. Schoon ee da dat aollemao zo mao gaat vandaog den dag. Ze aoden dao oek noh iets op laoten schrieven in dialect. Jao ze bin ook ier noh heboren dus een bitje zeeuws kun nen ze wè. 't Was eel leutig die prezentaotie. Lekkere drollen bie de koffie en nog een borreltje mee een hapje. Schoon oor. D'r waoren oek vee complementen en ik kreeg hedorie nog blommen ook, zovee èn ik d'r nie an hedaon oor, mao evenhoet bedankt nog. Jao 't was un leutige middag, d'r wieren oak nog boekjes verkocht, jao dad oort d'r bie vaneigen. Dao is 't ook voo hemaakt ee ja, ander ei je d'r nog niks an. Dan kun an V.l.n.r. Maikel Harte, Jan Lauret, Hans Jebbink en mw. Lauret.

Nehalennia | 2015 | | pagina 32