Nehalennia najaar 2015 nr. 189 dialectendag komt er dus weer aan. Deze keer komen we samen in Kapelle. In De Vroone. Voor veel van onze leden is dat geen onbekende locatie. In voorgaande jaren waren we herhaaldelijk te gast in deze gelegenheid. U zal het al gezien hebben: er ligt een speciale flyer in de uitgave. Om nog eens extra aandacht aan dit evenement te schenken. En... leg het formulier op tafel, zodat ook kennissen en visite erop geattendeerd worden. Ook niet-leden zijn wel kom als gast. Dus tot ziens in Kapelle op 17 oktober. Dialectdag 2015 Op de dialectdag komen de volgende stukken in bespre king: het verslag van de algemene ledenvergadering van 18 oktober 2014 en het jaarverslag over 2014. Ook komen in bespreking de conceptstatuten, die nu met Nehalennia los meegaan. Zie de ingesloten flyer. Notulen van de jaarvergadering in De Vroone, Kapelle, 18 oktober 2014. Present: de bestuursleden mw. Thea de Bruine-de Smet, mw. Prieneke van Hoeve, mw. Ria Nieuwenhuijse-Kleppe en de heren Pau Heerschap, Kees Heule, Hans Jebbink, Peter Vleugel, George Will, Rinus Willemsen en 105 leden en introducees. 1. Opening Om half tien opent de voorzitter, Hans Jebbink, de jaar vergadering. Hij heet de aanwezigen van harte welkom en hij vertolkt de gevoelens van de aanwezigen door de vertellen dat iedereen het fijn vindt elkaar weer te ontmoe ten in De Vroone. 2. Notulen De notulen van de vorige jaarvergadering, 19 oktober 2013, worden onveranderd goedgekeurd met dank aan de secretaris. 3. Ingekomen stukken en mededelingen De voorzitter verzoekt de aanwezigen, voor zover moge lijk, te gaan staan en leest de namen op van de overleden dialectminnaars. Daarna worden ze in stilte herdacht. 4. Verslag Kascontrolecommissie Mw. dr. Geertje Jansen doet verslag van de gehouden kascontrole. Zij is heel tevreden over de duidelijke en gestructureerde boekdiouding. De uitgaven zijn overzich telijk gegroepeerd rondom een aantal projecten. Ze stelt dan ook voor aan de vergadering het bestuur decharge te verlenen over het gevoerde financieel beleid over het jaar 2013. De vergadering gaat daarmee akkoord. De voorzitter bedankt mw. Jansen voor de verslaggeving. 5. Nieuw lid Kascontrolecommissie Mw. dr. Geertje Jansen is reglementair aftreden en in haar plaats stelt het bestuur voor de heer Leen van der Moere te benoemen. De leden gaan met dit voorstel akkoord. De heer Van der Moere neemt de benoeming aan. 6. Begroting 2015 De voorzitter geeft een toelichting op de begroting van 2015. De vergadering stemt hiermee in. 7. Verkiezing bestuursleden Reglementair aftredend zijn de heren Hans Jebbink en Rinus Willemsen. Ze stellen zich beschikkaar. De verga dering herkiest de beide bestuursleden, die de benoeming aannemen. Verkiesbaar is de heer Peter Vleugel. De ver gadering benoemt hem met algemene stemmen. De heer Vleugel neemt de benoeming aan. Verslag over 2013 Secretaris Rinus Willemsen doet verslag van de vereni gingsactiviteiten in 2013. Hij noemt daarin de verhalen- CD over Schouwen Duivenland, Van Bru tot Burghsluus en het begin van het project Wissenkerke aan de zee ont trokken. Dit laatste is een hoorspel in dialect met fragmen ten in het ABN. Momenteel worden de aan de vereniging beschikbaar gesteld de teksten van Willem van Bru, uitgetikt door mw. Johanna de Waal-de Koning. Ook is er aandacht voor Nehalennia, dat sinds 1 jan. 2014 op groter formaat en in kleur verschijnt. Tenslotte staat hij stil bij de vragenlijsten, die of individueel of in groe pen besproken en ingevuld worden en die een thematisch karakter hebben. 8. Zeeuwse Taele De voorzitter van de Zeeuwse Taele, Jaap Murre, doet verslag van de activiteiten binnen die groep. Hij staat uitvoerig stil bij de statuten, Zieng Zeeuws en het komend symposium. 9. Rondvraag George Will presenteert zich als penningmeester van Nehalennia. Hij kondigt aan volgend jaar zijn rekening en begroting in de jaarvergadering aan de orde te zullen stellen. Engel Reinhoudt meldt dat er een actie loopt om een standbeeld van mw. Ghijsen op te richten en dit moge lijk in Domburg te doen plaatsen. Dit alles omdat dit jaar het Zeeuws Woordenboek 50 jaar bestaat. Bas Oele wijst op het merkwaardig gebruik van het Engelse woord flyer. Hebben we daar geen Zeeuws woord voor? Pau Heerschap meldt dat er in november aanstaande een symposium 19 Notariskantoor Axent, Terneuzen.

Nehalennia | 2015 | | pagina 21