Nehalennia winter 2015 nr. 190 naar Huib Meeuwsen, gevolgd door Anita Maas-Tournois en Rosita de Bakker. Voor de gedichtenwedstrijd zijn 53 gedichten ingestuurd in drie categorieën. Een jury had in september de 53 ge dichten anoniem beoordeeld en uiteindelijk bleken hun meningen zeer gelijkend. Dat leverde een paar winnaars op die op de finaleavond ook hun gedicht mochten voor lezen. In de categorie debutanten ging de eerste prijs naar Nelleke Tessen, gevolgd door Corry Arendse en Leen de Jonge. Bij de gevorderden ging de eerste en tweede prijs naar Jopie Minnaard, de derde naar Jopie Meerman. Er werden ook haiku's ingestuurd. Daar was Jan Zwemer de winnaar, gevolgd door Ria van Gelder-Pafort en Jopie Meerman. Het werd een gezellige avond die eindigde met een leuke borrel. Zeeuwseankers.nl Sinds enkele maanden verschijnen op de website Zeeuw seankers.nl verhalen over de etymologie van dialectwoor den en verklaringen van familienamen. Elke week komt er wel een nieuw woord of een nieuwe familienaamsverkla ring bij. Kijk dus gerust nu en dan eens op deze boeiende website over het culturele erfgoed van Zeeland. Vrijwilligers gezocht Samen met de Zeeuwse Dialect Vereniging willen we bin nenkort werk maken van de digitalisering van de Zeeuwse regioboeken. We zoeken hiervoor dan ook enkele vrijwilli gers die voor hun eigen regio een aantal bladzijden willen nakijken op scanfouten. De bedoeling is elk regioboek op te delen in een aantal hoofdstukjes die dan door - liefst zo veel mogelijk - bereidwillige vrijwilligers nagelezen wor den. Eens dat allemaal klaar is, kan er veel gemakkelijker gezocht worden in de regioboeken, wat voor onderzoekers en geïnteresseerden heel handig kan zijn. Wilt u meedoen, mail dan naar v.de.tier@scez.nl. Veronique De Tier Folklore De winter is de tijd van rust. Schijnbare rust. Want de natuur maakt zich gereed om zich straks in het voorjaar uitbundig te presenteren. Januari was vanouds de tijd om de wilgen of populieren te snoeien. Om de zeven jaar. In de pachtcontracten was tussen de eigenaar en de pachtboer geregeld, wie het snoeihout mocht verkopen. Het was een drukke tijd voor de knechten op de boerderij. Eerst de dikke takken van de boom, van de troenke. Daarna kwamen de dunnere takken aan bod. Van de heel dunne twijgen werden takkenbossen gemaakt: musters. Alles werd keurig, soort bij soort gelegd. Op de dag van de openbare verkoping was het een drukte van belang. Van 21 ffijRfSl j* m Knotwilgen (foto Roger Blaakman).

Nehalennia | 2015 | | pagina 23