Nehalennia winter 2015 nr. 190 Namen van typerende gebouwen De Peperbusse, de naam van de kerk in Sint-Kruis, 't Mog- gekot, de naam van het oude veerhuis tussen Ovezande en Goes. De Tol, het tolhuis aan de 's Gravenpolderseweg. De Zandlöóper: het verenigingsgebouw in Lewedorp. De Jeugdoeve: het verenigingsgebouw in 's-Heerenhoek. De Zaete in Ierseke. Zierikzee: de Dikke Toren: de Nieuwe kerk. Het Non-'uus of't Nonnetjes 'Uus in de Voorstraat in St-Annaland, dat de grote brand van 1792 overleefde. (Omstreeks 1900 woonden hier twee ongetrouwde zus sen, vandaar de naam, die dus niet zo oud is, schrijft ir. Han Stoutjesdijk uit Bennekom. De Conferentiekamer: de feest- en gymzaal in 't voormalige gemeentehuis, tussen kerk en toren in Oosterland. 't Jeugdgebouw, tot 1953 de bewaarschhol/vergaderzaal in Oosterland i.p.v. het huidige Oosterhof. De Brouwerieje, een groot voornaam huis met grote boe renschuur eraan vastgebouwd. Hoeve van meestal burge meester van Sommelsdijk. Pau Heerschap noemt nog de Poepestee in Ouddorp. Vragenlijst 190 Zêêuwse Dialect Verênigieng - Vragenlijst 190 winter 2015 Secr. Z.V.D. Rinus Willemsen, Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet Tel 0115 481521 rwillemsen@zeelandnet.nl Beste mensen, Vanaf 2012 staan de vragenlijsten gedrukt in Nehalennia. Vaste inzenders van deze lijsten ontvangen die thuisgestuurd. Anderen knippen deze lijst uit. Dat is ook mogelijk. Ook kunt u de lijsten van onze site halen en digitaal opsturen. Onze site is: www.zeeuwsdialect.nl Dialect van de plaats Gesproken door: Naam Geboortejaar Adres invuller/ster Geboorteplaats (Vroeger) Beroep TelF.-mail Bekend? Wordt anders gezegd? 1Doe de jaloezie eens op 2. Doe de rolluuken eens op 3. 'k Gae/Gaon achter boodschappen 4. 'k Gae/Gaon om boodschappen 5. fikkele(n) ergens snippers afsnijden 6. èrges loapes komme(n) te voet komen

Nehalennia | 2015 | | pagina 33