Wissenkerke welkom Nehalennia - najaar 2016 - nr. 193 Naar aanleiding van een reactie van een lezer: Abonnement Nehalennia 2017 19 sische Trotski en leider van de trotskistische Amerikaanse Werkerspartij. Muste werd in 1940 voorzitter van het uit voerend comité van de Fellowship of Reconciliation. Toen hij in 1948 preekte voor de studenten aan de theologische academie van Chester, was een van zijn toehoorders Mar tin Luther King. Samen met hem en Whitney Young was Muste een van de aanvoerders van de anti-oorlogscoalitie die zich tegen de Amerikaanse aanwezigheid in Vietnam keerden. In Zeeland kennen we twee dorpen waar het dorp of eerder de kerk genoemd is naar de naam Wisse: het dorp Wissekerke op Zuid-Beveland en Wissenkerke op Noord- Beveland. Andere dorpen werden gesticht door andere belangrijke mensen. In Zeeland heb je bijvoorbeeld s- Heer Arendskerke waar een variant van de naam Arnoud in te zien is. Verder bestaan ook 's-Heer Abtskerke en Serooskerke, alle namen waarin een persoonsnaam aan de basis ligt. Bronnen Familienamendatabank Meertens instituut: http://www.meertens.knaw. nl/nfb/ Famielienamendatabank België: www.familienaam.be Meertens P.J, (1947), Zeeuwse familienamen Van Driel, L. (2007), Van Aarnoudse tot Zachariasse. Zeeuwse familiena- men Debrabandere, F. (2003), Woordenboek van de familienamen in België en Noord-Frankrijk. Debrabandere, F. (2009), Woordenboek van de familienamen in Zeeland. Geraadpleegd op http://www.naamkunde.net/ www.zeeuwengezocht.nl https://nl.wikipedia.org/wiki/Abraham_Johannes_Muste Illustraties illustraties kaart van familienamendatabank: Muste http://www.cbgfamilienamen.nl/nfb/detail_naam.php?info=kaart2007& t=abs&zw=cs&gba_naam=Muste&nfd_naam=Muste&operator-eq&taa l=#kaartweergave Nog over de naam Wisse Een alerte lezer, Frans de Klerk van het Goese stadsar chief, wees ons op het feit dat de plaatsnamen Wissekerke (Zuid-Beveland) en Wissenkerke (Noord-Beveland) ge noemd hadden kunnen worden naar aanleiding van de bespreking van de familienaam Wisse. Het is inderdaad zo dat die plaatsnamen alles te maken hebben met de naam Wisse, die dus oorspronkelijk een voornaam is geweest. In Wisse(n)kerke is immers ooit een kerk gesticht door iemand die Wisse heette. Zoals in het artikel over de fami lienaam staat, gaat de naam terug op de Germaanse voor naam Wizzo, die ontstaan is uit wid-zo 'de goede'. Beste lezers, Uit kostenoverwegingen zult u de rekening voor het abonnement van Nehalennia 2017 met via PostNL maar bij het 4e nummer van Nehalennia ontvangen (december 2016). Voor de goede orde: de lezers die aan het begin van dit jaar aangegeven hebben dat zij volgend jaar geen prijs meer stellen op het lezen van Nehalennia, zullen we natuurlijk niet lastig vallen met deze bijgevoegde nota. George Will Penningmeester Nehalennia

Nehalennia | 2016 | | pagina 21