Van de bestuurstafel Jaarverslag 2015 z.v.w te vinden was, was er getuige van. Die verzameling heb ik bijna compleet, op een paar hele zeldzame en erg dure na. Op school had ik een collega wis-, natuur-, en scheikunde, die spaarde plastic tasjes met opdruk. Zijn verzameling zal in deze milieubewuste tijden niet veel meer groeien. Kijk, en zo heb je complete collecties en niet complete. Op de laatstgehouden bijeenkomst van dialectwerkgroep- noord in Zierikzee is het altijd heel gezellig. Iedereen is ook altijd heel benieuwd wat het nieuwe onderwerp voor volkskunde zal zijn. En toen ik aankondigde dat het on derwerp 'Mijn verzameling' zou worden, was het gekakel niet van de lucht. Die spaarde dit, die spaarde dat en weer een ander had een kennis die ook iets heel bijzonders ver zamelde. En zie: een nieuwe rubriek voor Nehalennia was geboren. Dat gaan we doen in het vervolg en erzamelingen zijn ei genlijk zo oneindig, dat het einde nog lang niet in zicht is. Vanaf nu dus een nieuwe rubriek in Nehalennia onder de kop 'Mijn verzameling'. Stuurt u uw verhaal maar op. Denk daarbij aan vragen als: Wat is mijn verzameling? Hoe ben ik er toe gekomen? Ging het gemakkelijk of juist niet? Wat zijn mijn topstukken? Welke herinneringen heb ik erbij? Wij zien uw bijdragen met belangstelling tegemoet, liefst met afbeeldingen erbij. De mooiste, originele stukken worden dan in het vervolg gepubliceerd. We zijn de laatste vergaderingen volop bezig geweest met de voorbereidingen voor de dialectdag met de jaarverga dering op zaterdag 15 oktober in De Vroone te Kapelle. Het gaat weer een prachtige dag worden, 's Morgens ontvangen we de bekende Zeeuwse weerman Jos Broeke. Een voordracht over het weer, zult u zeggen. Ja, over het weer, want daarover raak je immers toch nooit uitgepraat? Na de uitgebreide Zeeuwse lunch, is het podium voor de populaire Zeeuwse troubadour Piet Brakman. Al met al belooft het weer een fantastische dag te worden, want tus sendoor komt Ad Beenhakker met een prachtig verhaal in het Kloetings dialect en neemt Peter Vleugel ons mee naar verhalen en beelden over Nehalennia. Voor meer infor matie: zie de inliggende flyer. Warm aanbevolen. 1. Algemeen De Zeeuwsche Vereniging voor Dialectonderzoek, opge richt 13 april 1929, stelt zich ten doel het bevorderen van de belangstelling voor, en de bestudering en het gebruik van de streektaal en volkscultuur in Zeeland en op het eiland Goeree-Overflakkee, volgens de statutenwijziging van 12 jan. 2016. Haar werknaam is "Zêêuwse Dialect Verênigieng", afge kort tot ZDV. De vereniging streeft dit doel na door: a. een verbinding tot stand te brengen tussen personen en instellingen, die belangstelling hebben voor dialect en/ of volkscultuur, die mee willen werken aan de activiteiten van de vereniging, die behulpzaam willen zijn bij het ver zamelen van materiaal en het verstrekken van inlichtingen betreffende streektaalverschijnselen en volkscultuur of die de vereniging financieel willen steunen. b. het bijeenbrengen van streektaalmateriaal, onder an dere ten behoeve van aanvullingen op het 'Woordenboek der Zeeuwse Dialecten' en het uitgeven van publicaties in of over het Zeeuws of volkscultuur. c. het organiseren van relevante activiteiten in alle re gio's. d. het in de lucht houden en maandelijks verversen van de website www.zeeuwsdialect.nl Het secretariaat is gevestigd: Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet. 2. Het bestuur Het bestuur bestaat uit ten minste vijf en ten hoogste vijftien leden, gekozen voor een tijd van vijfjaar door en uit de leden, bij meerderheid van uitgebrachte stemmen tijdens de algemene ledenvergadering. Bestuurskandidaten kunnen worden gesteld door het bestuur of door ten minste tien leden. De namen van de kandidaten moeten voor de aanvang van de vergadering worden opgegeven in een door de voorstellers onderte kend schrijven. De heren Hans Jebbink en Rinus Willemsen werden met algemene stemmen herkozen en tot nieuw bestuurslid werd drs. Peter Vleugel gekozen. Ultimo 2015 bestond het bestuur uit de volgende perso nen: Voorzitter: J. J. L.Jebbink W. Secretaris: R. Willemsen Penningmeester: mw. drs. W. S. van Hoeve Phi. Leden: mw. Th. de Bruine-de Smet LvA dr G. Will LvA mw. M. A. Nieuwenhuijse Phi. drs P. Vleugel Sch.-D. P. Heerschap G.-Ofl C. Heule Sch-D. 3. Medewerkers/sters Medewerkers/sters zijn personen die zich dienstig maken de doelstellingen van de vereniging te realiseren. In de eer ste plaats zijn dat de verenigingsleden die de vragenlijsten (laten) invullen en opsturen. Daarnaast willen we noemen: De leden van de Wetenschappelijke Commissie, die de thematische vragenlijsten verzorgen en daarvan verslag doen in het blad Nehalennia. Bovendien is deze Com missie het aanspreekpunt voor publicaties. Verder bereidt deze Commissie de dialectdag inhoudelijk voor wat betreft het deel dat in de grote zaal gepresenteerd wordt. De "Werkgroep Dialectdag" die jaarlijks de dialectdag organisatorisch verzorgt. De heer Rinus Willemsen die het Project Zeeuws-Vlaan- deren coördineert. De heer M. Passieux die de ledenadministratie, voor de Zêêuwse Dialect Verênigieng en de Werkgroep Historie en Archeologie doet. Tenslotte willen we noemen de leden van de kascontrole-

Nehalennia | 2016 | | pagina 24