Notulen van de jaarvergadering, gehouden in De Vroone, Kapelle, 17 oktober 2015. gepresenteerd rondom het Zeeuwse Dialect, waaraan onze leden bijdragen leverden. Het initiatief tot deze dialectmo menten is destijds door onze vereniging genomen. De jaarlijkse dialectdag, nu op 17 oktober 2015 In De Vroone, was weer een groot succes dank zij de medewer king van mw. em. Prof. Dr. Magda Devos over Zeeuwse familienamen. Het afgelopen jaar zal dan ook bij ons blijven voortleven als een jaar waarin zowel in de provincie Zeeland als op Goeree-Overflakkee, het gebruik van de streektaal alom werd bevorderd. Da mag zo bluuve. De secretaris, De voorzitter, Rinus Willemsen Hans Jebbink Present: de bestuursleden mw. Prieneke van Hoeve, mw. Ria Nieuwenhuijse-Kleppe en de heren Pau Heerschap, Kees Heule, Hans Jebbink, Peter Vleugel, George Will, Rinus Willemsen en 105 leden en introducees. Speciale gasten zijn; mw. em. prof. Dr. Magda Devos, mw drs Veronique De Tier, mw. D. Mersie-du Cloo en de he ren drs. B. de Reu, J. Murre en A. Scheele (ereleden)/ Afwezig m.k.: mr. A. Stapelkamp, burgemeester van Ka pelle, en de ereleden fam. Oele. 1. Opening Om tien uur opent de voorzitter, Hans Jebbink, de jaarver gadering. Hij heet de aanwezigen van harte welkom en hij vertolkt de gevoelens van de aanwezigen door de vertellen dat iedereen het fijn vindt elkaar weer te ontmoeten in De Vroone. In het bijzonder richt hij het woord tot cultuurge deputeerde drs. Ben de Reu. 2. Notulen De notulen van de vorige jaarvergadering, 18 oktober 2014, worden onveranderd goedgekeurd met dank aan de secretaris. 3. Ingekomen De secretaris meldt dat een pakket is binnengekomen gericht aan de heer De Reu. Pau Heerschap geeft een toe lichting hierop, waarna de heer De Reu de zaal een zestal mokken toont met daarop afbeeldingen en Zeeuwse zegs wijzen. In zijn dankwoord gaat hij in op het belang van tweetaligheid en de Zeeuwse identiteit. Hij zegt toe dat de vereniging volgend jaar een subsidie kan verwachten, groot zesduizend euro, waar de zaal met een daverend ap plaus op reageert. 4. Herdenking De voorzitter leest de namen op van de overledenen in het afgelopen jaar. De vergadering herdenkt hen staande en neemt een ogenblik stilte in acht. 5. Nieuwe Statuten De vergadering gaat akkoord met de nieuwe statuten, waarop de voorzitter een toelichting geeft. Mw. Jopie Meerman-Ottevanger signaleert een aantal tikfouten, die ze doorgeeft aan de secretaris. 6. Kascontrole Mw. C. Kole doet verslag van de kascontrolecommissie. De vergadering gaat akkoord met haar voorstel het be stuur decharge te verlenen voor het gevoerde beleid. De aanwezigen gaan hiermee akkoord. Dat betreft zowel de verenigingsfinanciën als die van Nehalennia. 7. Kascontrolecommissie Als nieuw lid voor het aftredend lid van de kascontrole commissie, mw. C. Kole, melden zich na de vergadering mw. C. Laban en de heer J. Murre. In onderling overleg is besloten mw. Laban te benoemen en in 2016 al, de heer Murre. De voorzitter bedankt mw. C. Kole voor haar inzet. 8. Financiën Dr. George Will, penningmeester van Nehalennia, geeft een toelichting op zijn rekening en begroting. Eigenlijk moeten er in 2016 nieuwe inkomsten worden gevonden, waarschuwt hij. 9. Verkiezing bestuursleden Aftredend en herkiesbaar zijn mw. Ria Nieuwenhuijssen- Kleppe en de heer Pau Heerschap. Beiden zijn herkiesbaar. De vergadering gaat met hun herverkiezing akkoord. De voorzitter bedankt hen en wenst hun een prettige samen werking. 10. Verslag activiteiten De secretaris geeft een kort overzicht van de activiteiten, zoals de onthulling van het beeld van mw. Rika Ghijsen in Domburg, waarvoor Engel Reinhoudt veel werk heeft verzet, het symposium ter gelegenheid van het 50-jarige Zeeuws Woordenboek (verzorgd door Scez en Zeeuwse Ta- ele) en het lees- en luisterhoek Raodiopraot van Jan Lauret. 11. Zeeuwse Taele Pau Heerschap, vice-voorzitter van de Zeeuwse Taele, geeft een kort overzicht van de activiteiten van deze stich ting. Mw. Jopie Meerman-Ottevanger maakt melding van Zeeuwse verhalen vertellen, die vorige week werd afge sloten in het Kerkje van Ellesdiek. Deze reeks vond plaats i.s.m. het Scez. 12. Rondvraag Van de rondvraag maakt niemand gebruik. 13. Sluiting De voorzitter dankt iedereen voor diens inbreng en sluit de vergadering, nadat hij iedereen een genoeglijk dag heeft gewenst, verwijzend naar de lezing van mw. prof. dr. Magda Devos, de voordrachten van Jan Lauret, de presen tatie van drs. Peter Vleugel en de muzikale afsluiting van Ambras. Aldus vastgesteld in de jaarvergadering van 15 okt. 2016. De secretaris, De voorzitter, Rinus Willemsen. Hans Jebbink.

Nehalennia | 2016 | | pagina 26