"i 30 j±J$3ISÈÊÊÊÊk O-A De overgang van haemete naar mienige Ik dacht aanvankelijk zelf dat het een stukje van een plas tic zak was. Als hij er met zijn vinger naar wijst, klimt de oude spin, die onraad vermoedt, snel naar boven. De vegetatie op de hoagten is afhankelijk van de plaats: aan de oost- en noordzijde groeit veel Eikvaren, aan de zuidkant Zandblauwtjes, Muizenoortjes en Buntgras. Op bepaalde plaatsen is er mul zand, dat van de haogte af lijkt te stromen te zien. Dat is meestal het gevolg van intensieve betreding. De Ouddorpers gebruikten daar een mooie term voor: de haogte laoit in. (mul zand laoi zand). Eikvaren, rechts een 'n ingelaoid stik Opvallend is de opslag van allerlei struiken en bomen in het terrein, o.a. van eiken, dennen, populieren en elzen. 'Als je dat zo zijn gang laat gaan, dan wordt het open ter rein binnen de kortste keren een bos. Regelmatig beheer is daarom noodzakelijk.' De Vereniging beschikt dan ook over een werkgroep Terreinbeheer, aangevuld met vrijwil ligers, de zgn. 'Vliegende brigade', die vroeg in het seizoen maait en kapt om de percelen zo veel mogelijk 'open' te houden. Krijn houdt van open landschap in Ouddorp. Zo'n 60% van het zandwallengebied is in gebruik voor recreatie. Met zorg kijkt hij dan ook tegen de huidige in tensieve bouw van recreatiewoningen aan. Al verder wandelend wordt ik nog gewezen op een over vliegend Visdiefje. Ook zien we een Groene Specht. Krijn: 'Die heeft een lange puntige kleverige tong die hij in mie rennesten steekt.' Even later wordt ook nog een Kleine Vuurvlinder waargenomen. Boerderij De Kleistee We komen aan bij het terrein waarop ooit boerderij de Kleistee stond. Die is aan het eind van de jaren zeventig V*s4 v..| f De oude drinkpoel gesloopt. Aan een verhoging in het landschap kun je nog zien waar die zich bevond, het puin heeft men gewoon laten liggen en is nu overdekt met begroeiing. De drink waterpoel voor het vee is er nog en ook de boomgaard is nog duidelijk te herkennen. Rechts naast die poel had mijn vader in de jaren vijftig een klein perceeltje 'hof' gehuurd om er vroege aardappels en als die gerooid waren sperziebonen voor de veiling op te verbouwen. Nu is er van een 'hof' niets meer te herkennen: alles is vol gegroeid met bomen en allerlei struikgewas. In de boomgaard po seren Krijn en Clarie bij de, naar schatting, honderdjarige moerbeiboom, die nog altijd elk jaar heerlijke sappige vruchten draagt. Het echtpaar Tanis is in dezelfde week dat dit interview plaatsvond veertig jaar getrouwd. Via de 'boomgaard' verlaten we het terrein en komen in een laan terecht, in Ouddorp lieje genoemd. We gaan daar rechtsaf. •ÉS# Bij de oude moerbeiboom

Nehalennia | 2016 | | pagina 34